Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kırlent Modeli

Bebek battaniyesi modellerinde de kullanabileceğiniz örgü kırlent yapımı var sırada. Örgü kırlent modeli çiçekli bir örnek. Kırlent modellerinde beğendiğiniz örnekleri battaniye olarak da örebilirsiniz. Ev dekorasyonunda örgü modellerini çok seviyorsanız bu modellerden kırlentler çok şık bir hava katacaktır evinize. Daha önce de birçok kez el örgü kırlent modellerinden bahsettik. Mesela aplikeli yastık modelleri çok güzel bir örnek. Hazır bir kırlenti örgü aplikelerle süsleyerek kırlenti yapıyoruz. Sizde beğendiğiniz motiflerle ve çeşitli aksesuarlarla kırlentlerinizi süsleyebilirsiniz. Daha çok hırka modellerinde, atkı ve şapka modellerinde, bebek örgü modellerinde kullandığımız ahududu örneği var. Bu örnekle de kırlent modelleri örebilirsiniz. Örneklerini ahududu kırlent nasıl yapılır da bulabilirsiniz.

Örgü Kırlent Yapımı Anlatımlı

Örgü kırlent yapımında kullanacağımız örneğin şeması yok ama adım adım resimli olarak yapılışı mevcut. Dilerseniz hemen kırlent motifinin detaylarına geçelim. Modeldeki yastık için 8 farklı renk kullanılmış. Renkli, parlak ve canlı.

4 zincir çekip halka oluşturalım. 3 zincir çekip toplamda 16 trabzan yapalım. Renk değiştirelim. İpimizi sabitleyelim ve 3 trabzan yapalım. 3 zincir çekip son trabzanla aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Bu işlemi arka ilmeklere batarak yapıyoruz. Tıpkı aşağıdaki resimlerde olduğu gibi. Daha sonra öndeki ilmeklere batarak çiçeğimizi yapıyoruz.

Örgü Kırlent Modeli

Örgü Kırlent Modeli 1

Örgü Kırlent Modeli 2

1 sık iğne, aynı yere 2 trabzan, bir sonraki ilmeğe sık iğne ile bat şeklinde çiçeklerimizin yapraklarını yapıyoruz. Son tur olarak farklı bir renk ile fotoğrafta olduğu gibi örüyoruz.

Örgü Kırlent Modeli 3

Örgü Kırlent Modeli 4

Motiflerimiz hazır. Şimdi karşılıklı sık iğne ile birleştirerek kırlent veya battaniye örüyoruz.

Örgü Kırlent Modelleri Yapılışı 26

Örgü Kırlent Modelleri Yapılışı 25

Kaynak : http://colorncream.blogspot.com/2012/12/tutorial-color-bomb-flower-square.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler