Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Aplikeli Yastık Modelleri

Aplikeli yastık modellerinden süper bir örnek hazırladık. Elinizde düz kırlent modelleriniz varsa örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz. Sizlere fikir verecek bir model hazırladık. Yapılışı şemalı bir anlatım. Tığ işi ile yapılmış çok güzel bir örnek. El örgüsü yastık kırlent örneklerini de düz örüp üzerine yine örgü süslemeler, örgü çiçek modelleri, örgü motif örnekleri ile süsleyebilirsiniz. Kumaş yastıklarınızı, kumaş kırlentlerinizi de süsleyebilirsiniz. Kırlentleri kendiniz dikebilirsiniz ve yine örgü biliyorsanız basit motiflerle süsleyebilir çok daha şık hale dönüştürebilirsiniz. Aplikeli yastık modelleri kenar kısmını ponponlarla ve yuvarlak motiflerle süslediğimiz bir örnek. Hemen yapılışına geçelim. Çok beğeneceğinizi düşünüyorum.

Aplikeli Yastık Nasıl Örülür?

Kullanmadığınız dantellerle de aplikeli yastık modelleri örebilirsiniz. Yanına küçük yuvarlak motifler, kare motifler ekleyebilirsiniz. Aynı motifi farklı iki renk ile örülmüş örneğini göreceksiniz. Beğendiğiniz renklerde kırlentler örebilirsiniz. Şimdi aplikeli yastık modelleri için kullanacağımız şemaları görelim.

Aplikeli Yastık Modelleri 2

Aplikeli Yastık Modelleri 3

Büyük motif ve küçük motiflerin şemasını inceledik. Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir, x ler ise sık iğne anlamına geliyor. Ortaya 1 tane büyük motiften yapıyoruz. Daha sonra kenarlara küçük motiflerden yapıyoruz. Kırlentin çevresine ise ponponlar yapıyoruz. Ebruli merserize ipler, pamuklu ipler ile örebilirsiniz. Ve 3 mm tığ kullanabilirsiniz. İpleriniz daha kalınsa daha kalın tığlar tercih edebilirsiniz.

Aplikeleri kumaş üzerine dikerek birleştiriyoruz.

Aplikeli Yastık Modelleri 4

Aplikeli Yastık Modelleri 10

Aplikeli Yastık Modelleri 7

Ve şimdi kırlentimizi yakından inceleyelim. Çok güzel olduğunu sizde göreceksiniz.

Kaynak : https://item.taobao.com/item.htm?spm=a21wu.10013406.0.0.2b512300V7oUhL&id=573507551869

https://www.liveinternet.ru/users/carmen_luz/post437961989/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler