Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yıldız Kırlent Modeli

Anlatımlı kırlent modellerine devam ediyoruz. Bu sefer tığ işi yıldız kırlent yapacağız birlikte. Farklı renklerde örebilirsiniz. 4 katlı iplik kullanabilirsiniz. Çok güzel oluyor. Bende kızımın odasında renkleri değiştirerek aksesuar olarak öreceğim. Çiçek şeklinde kırlent de yapmayı düşünüyorum. Yapılışını sizlerle bittiğinde paylaşacağım. Tabi ne zaman başlarım ne zaman biter onu bilemiyorum.  :-)

Önceki yazılarımızda da sizlere beğeneceğiniz tığ işi kırlent modelleri paylaşmıştık. Renkli gül kırlent, tığ işi kare kırlent, menekşe kırlent yapılışları hepsi birbirinden güzel. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Örgü Dekoratif Yıldız Kırlent Modeli ve Yapılışı

Yıldız Örgü Kırlent Yapılışı 1

1.tur : 10 zincir çekerek başlıyoruz. Halka oluşturuyoruz. Daha sonra 3 zincir çekiyoruz yanına bir trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip 3 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip aynı işlemi bir kez daha tekrar ediyoruz. 2 zincir çekip 1 trabzan yapıyoruz. Ve ilk başta çektiğimiz 3. zincir üzerine bağlıyoruz.

2.tur : 3 zincir çekiyoruz. İlk zincirin içine iki trabzan yapıyoruz. 4 zincir çekiyoruz. Hemen yanındaki zincir içine 2 trabzan daha yapıyoruz. Bir önceki turda çektiğimiz 3 trabzan üzerine bir trabzan yapalım. Tekrar ilk zincirin içine atlayıp iki trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

3.tur : 3 zincir çekerek başlayalım.1 zincir çekip yuvanın içine 4 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 4 trabzan daha yapalım. 1 zincir çekip önümüzdeki trabzanın üzerine sık iğne ile batalım. Tekrar 1 zincir çekip yuvaya atlayıp 4 trabzan yaparak aynı şekilde örmeye devam edelim.

4.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. Hemen önümüzdeki zincir üzerine 1 trabzan yapalım. Şimdi trabzanlar arasına batarak 3 trabzan yapalım. Yuvaya gelince 2 trabzan yapalım. 3 zincir çekip aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Ve tekrar 3 trabzan yapalım. Zincir üzerine 1 trabzan yapalım. Hemen yanındaki zincir üzerine de 1 trabzan yapalım. Ve aynı şekilde sıra sonuna kadar örmeye devam edelim.

Yıldız kırlent modelinin yapılışı grafiği aşağıdaki gibidir. Buradan takip ederek örmeye devam edebilirsiniz. İlk başlangıç kısmını ben grafiğe bakarak sizler için çıkartmaya çalıştım. Sizlerde renk renk yıldız kırlent yapabilir. Ev dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Grafikteki gibi iki parça örüp karşılıklı olarak sık iğne ile birleştirin. Köşe kısımlarına isterseniz püskül kullanabilirsiniz.

Yıldız Örgü Kırlent Yapılışı 4

Yıldız Örgü Kırlent Yapılışı 2

Yıldız Örgü Kırlent Yapılışı 3

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler