Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Köşeden Köşeye Battaniye Nasıl Yapılır?

Evde kalan iplerinizi değerlendireceğiniz güzel bir proje hazırladık. Kırlent modelleri , battaniye modelleri olarak yapabilirsiniz. Çok güzel bir çalışma. Daha önce sizlere köşeden köşeye paspas yapımından bahsetmiştik. Paspas yapımının içinde aynı model için çok güzel bir şema var. Dilerseniz oradan da takip ederek  yapabilirsiniz. Şimdi sizlere bol resimli olarak ve şemalı olarak nasıl yapıldığını anlatacağız. İster kırlent modelinde , ister paspas , ister battaniye birçok örgüde kullanabilirsiniz. Kare kare desenler oluşturup daha sonra bu desenleri birleştirerek motifli battaniye örnekleri yapabilirsiniz. Yapılışı zor gibi görünse de çok kolay ve zevkli bir model. Aynı şekilde çapraz olarak yapılan benzer bir modelimiz daha var daha önce sizlerle paylaştığımız. Çapraz battaniye nasıl yapılır isimli yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bu güzel battaniye modelleri ve yapılışları daha önceki projelerinizden kalan ipleri değerlendirmek için de güzel bir örnek.

Köşeden Köşeye Battaniye Nasıl Yapılır?

Tek renk ile de örebilirsiniz. Her turda renk değiştirerek de. Belli bir sıra aralığıyla da renkleri değiştirerek yapabilirsiniz. Üzerine örerken bir şablon uygulaması da yapabilirsiniz. Hayvanlar, çiçekler, kuşlar , çizgi film karakterleri şablon uygulaması yapabilirsiniz.

Köşeden Köşeye Battaniye Nasıl Yapılır? 1

Modele zincir çekerek başlıyoruz. 6 zincir çekiyoruz. 4. zincir üzerine batarak trabzan yapıyoruz. Yanından devam ederek 2 trabzan daha yapıyoruz. Eğer renk değiştireceksek 2. rengimize geçiyoruz. 2. renk ile ipi sabitleyip 6 zincir çekiyoruz. Ve 4. zincir üzerinden devam ederek 3 trabzan yapıyoruz. Ve ilk turda yaptığımız zincir üzerine sabitliyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Ve ilk turda yaptığımız 4. zincire battığımız kısma 3 trabzan yapıyoruz.

İlk 2 turun yapılışı bu şekilde. Karışık gibi görünebilir ama şemayı ve resimleri gördüğünüzde daha iyi anlayacak , kolay olduğunu göreceksiniz.

Kaynak : http://fantaisiesdeflo.canalblog.com/archives/2011/10/13/22328113.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler