Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Motif Yapımı

Kolay kare motif yapımının tüm aşamalarını resimli olarak hazırladık. Battaniye modellerinde, kırlent modellerinde kullanabilirsiniz. Renk renk çok şık bir örnek. Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz modeller arasında. Kare motif yapımı için beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Evde olan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz. İlk defa örecekseniz evde olan ipleri kullanmak daha iyi. Ör sök yapmamış olursunuz. Beğenmezseniz atar yeniden denersiniz. Motif örneklerinden o kadar çok paylaşım yaptık ki. En güzel modeller olmasına, anlatımının olmasına, resimli ise eğer resimlerin anlaşılır olmasına dikkat ediyoruz. Valentino battaniye yapılışı resimli, pdf dosyalı ve videolu anlatımlı bir model. Mozaik desenli battaniye yapılışı paylaşmıştık. Videolu mozaik battaniye nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Sekizgen battaniye modeli yapılışı da ağır ve çok şık örneklerden. Daha fazla model için mimuu.com ziyaret etmeyi unutmayın.

Tığ İşi Kare Motif Örnekleri

Battaniye modellerinde veya kırlent modellerinde kullanabilirsiniz. Bu battaniyenin yapımı için akrilik iplik kullanılmış. Ve 5.5 mm tığ. Sizler beğendiğiniz iplerle ve kullanacağınız ipe uygun tığlarla örebilirsiniz. Resimli olarak motifin tüm aşamalarını ve resimler üzerinde hangi tekniklerin kullanıldığını göreceksiniz. Daha ayrıntılı bilgi için kaynak linkinden ulaşabilirsiniz. Şimdi resimler üzerine bulunan sembollerin anlamlarını açıklamaya çalışalım.

ch zincir, dc trabzan, hdc tekli trabzan, mc sihirli halka, r tur sayısı, sc sık iğne, sk atla, slst ilmek kaydırma, sp boşluk, st ilmek , tr tığa iki kez ip dolayarak trabzan, yo iplik dolama.

Şimdi kare motif yapımının aşamalarını görelim.

Çok güzel bir motif. İstediğiniz renk uygulaması ile deneyebilirsiniz.

Kaynak : http://everytrickonthehook.com/patterns-2/maybellene/

https://www.ravelry.com/patterns/library/maybellene

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler