Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Televizyon Battaniyesi Yapılışı

Şerit şerit örülen çok güzel bir battaniye. Bebek battaniyesi modelleri olarak örüp kullanabiliriz. Televizyon battaniyesi yapılışı. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde güzel bir örnek. Beğendiğimiz tığ işi örnekler ile battaniyeyi örebiliriz. TV battaniyesi örneği için bu güzel modelden yola çıkarak şiş örgü örnekleriyle battaniyeler örebiliriz. Tığ, şiş, motifli, firkete gibi örgülerle en yeni en güzel bebek battaniyesini ördük birlikte. Motifli örgülerle de TV battaniyeleri örebiliriz. Mesela tığ işi bebek battaniyesi motif modeli çok hoş bir örnek. Dantel örneklerinden farklı örgüler içinde kullanılabilir. Kare motifli bebek battaniyesi yapılışı harika bir örnek. Yatak örtüsü olarak tek kişilik battaniye olarak bebek battaniyesi örnekleri olarak örüp kullanabiliriz. Televizyon battaniyesi yapılışı şeritlerin boyutunu istediğiniz gibi ayarlayarak örebileceğimiz modellerden.

Televizyon Battaniyesi Nasıl Örülür?

Battaniyenin mantığı sevdiğimiz tığ işi örneklerden şeritler örülerek yapılıyor. Yapılan şeritler birbirine eklenerek şahane battaniyeler yapılıyor. Battaniyenin boyutları 114 cm x 157, 5 cm ebatlarında. Sizde kendinize uygun ölçülerde şeritler hazırlayarak battaniyeyi örebilirsiniz. 13 zincir, 22 zincir, 18 zincir çekerek şeritleri hazırlıyoruz. Yapacağımız örneğe göre şeritlerin genişliklerini belirleyebiliriz.

Televizyon Battaniyesi Yapılışı

Gri, pembe, yeşil tonlarında örülmüş bir battaniye. Elde olan iplerle battaniyeler ile örülebilir. İstenilen renk seçilebilir. İşte çok severek keyifle öreceğiniz televizyon battaniyesi yapılışına. Ajurlu örgüler, fıstıklı örgüler, popcornlarla yapılmış örgüler ile battaniyeyi tamamlayabiliriz. Böylece kendimize çok şık battaniyeler örebiliriz.

 

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/caron-soft-stripes-throw/CAC0502-007032M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler