Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Balık Sırtı Battaniye Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden balık sırtı battaniye yapılışı hazırladık. İstediğiniz boyutlarda öreceğiniz bebek battaniyesi modellerinden. Battaniye örgü modellerinden tığ ve şiş, motifli olarak birçok örnekten anlatımlı olarak bahsediyoruz. Bu modelde çok güzel. Yeni modele geçmeden bir iki modelden bahsedelim. Biri şiş olsun biri tığ. Tığ işi el işleri yeni bir örnek. Ve çok güzel. Hep aynı modellerden sıkılanlar ve yeni örnek arayanlar için süper bir örnek. Şiş örgü battaniye modelleri anlatımlı örnek ise çok sevilen çok güzel, çok hoş bir model. Daha fazla anlatımlı model için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Gelelim şimdi balık sırtı battaniye yapılışına.

Balık Sırtı Battaniye Nasıl Örülür?

Tığ ile ördüğümüz istediğiniz boyutlarda örebileceğiniz bir battaniye. Modeldeki battaniyenin ölçüleri 104 x 132 cm boyutlarında. Bebek battaniyesi olarak örmek isterseniz 90 x 90 cm ebatlarında yapabilirsiniz. Örgü tek kişilik battaniye veya örgü çift kişilik battaniye, yatak örtüsü olarak örebilirsiniz. Angora iplerle örerek şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Örgü atkı modellerinde kullanabilirsiniz.

Balık sırtı battaniye yapılışının şemasını görelim.

Balık Sırtı Battaniye Yapılışı

Battaniyenin kenarına püsküller takıyoruz. Şalda şemada daireler zincir, + lar sık iğne, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Battaniyeyi tek renk olarak, her çizgide renk değiştirerek örebilirsiniz. Koton iplerle örgü paspas modellerinde de kullanabilirsiniz. Modele 12 zincir ve katları +9 zincir çekerek başlıyoruz. Modeldeki ölçüler için 177 zincir çekerek başlıyoruz. Ve şimdi battaniyenin son halini inceleyelim. İşte battaniye. Harika oldu.

Balık Sırtı Battaniye Yapılışı 1

Balık Sırtı Battaniye Yapılışı 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-vertical-herringbone-crochet-blanket/CAC0502-012690M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler