Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Battaniye Modelleri Anlatımlı

Deniz temalı çok sevimli bir battaniye var sırada. Minik sevimli kaplumbağalar, yıldızlar, deniz dalgaları ve yapraklardan oluşan harika bir battaniye. Örgü battaniye modelleri anlatımlı örnekleri bu şekilde dümdüz örüp üzerine istediğiniz örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz. Bebek battaniyesinde bu şekilde süslü modeller harika duruyor. Örgü kalp motifleri ile, örgü çiçek modelleri ile battaniyelerinizi süsleyebilirsiniz. Yine örgü yıldız motifi ile süslenmiş battaniyeler de çok güzel duruyor. Yıldızlı battaniyeden örgü modelleri tariflerimiz olmuştu daha önce. Yine dümdüz modeller örüp sadece yıldız motifleri ile süslediğimiz battaniyelerimiz oldu. Tığ işi battaniye modellerinin ölçülerini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. İdeal ölçü 90 x 90. Siz kullanım alanlarına göre ölçülerinizi belirleyebilirsiniz. Zikzak battaniye modelleri üzerine süsleme yaptığımız örgü battaniye modelleri anlatımlı örneğimizin yapılışına geçiyoruz.

El Örgü Battaniye Modelleri

Sevimli kaplumbağalı çok güzel bir battaniye. Sahili ve dalgaları ile çok güzel bir model. Üzeri deniz yıldızlı, yapraklı bir model. Siz dilediğiniz farklı deniz hayvanlarını da aplike olarak ekleyebilirsiniz. Koyu mavi, açık mavi, bej rengi ve beyaz iplikle örülmüş bir battaniye. Tığ olarak ipinizin kalınlığına göre tercihler yapabilirsiniz.

Modeldeki ölçü 83 x 83 ölçülerinde. 192 zincir çekerek başlayabilirsiniz bu ölçüler için. Ve aşağıdaki şemayı kullanabilirsiniz. Dalgalı battaniye örneklerine birçok şema uygulamıştık daha önce. Trabzanlarla yaptığımız bir dalgalı battaniye.

Örgü Battaniye Modelleri Anlatımlı 2

Şemada uzun çizgiler trabzan, daireler zincir. Yıldızlar için aşağıdaki şemayı kullanabilirsiniz.

Örgü Battaniye Modelleri Anlatımlı

Kaplumbağalar için birçok tekniği kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz bir motiften kaplumbağa örebilirsiniz. Amigurumi tekniği ile bir kaplumbağa örebilirsiniz.

Örgü Battaniye Modelleri Anlatımlı 7

Battaniye bittiğinde çok güzel görünüyor.

Örgü Battaniye Modelleri Anlatımlı 1

Örgü Battaniye Modelleri Anlatımlı 5

Örgü Battaniye Modelleri Anlatımlı 4

Örgü Battaniye Modelleri Anlatımlı 3

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler