Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kirazlı Battaniye Yapılışı

Çok güzel bir battaniyenin yapılışından bahsedeceğiz. Kirazlı battaniye yapılışı. Kız çocukları için hırka modelleri olarak da yapabilirsiniz. Şapka modelleri olarak da. Yelek modellerinde de güzel duracak bir örnek. Yapılışını sizlere adım adım resimli olarak ve ayrıcı şemalı olarak vereceğiz. İsterseniz resimleri takip ederek , isterseniz de şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Biraz karışık görünebilir örnek. Ama sırayla adımları takip ederseniz zor olmadığını göreceksiniz. Bu tarz değişik örgü modellerine yer veriyoruz arada. En güzel modelleri siz özel takipçilerimiz için araştırıp yayınlamaya devam ediyoruz. Kirazlı battaniye yapılışı için pamuklu ipleri kullanabilirsiniz. Yelek ve şapkalarda da güzel durur diye düşünüyorum. Bahar geldi. Ağaçlar çiçek açtı. Yaz geldiğinde kirazları yeriz bol bol. Yaz gelene kadar kiraz sevenler örgü kiraz yapımı ile kiraz sevmeye örgü ile başlayabilirler. Kirazlı modelin yapılışında kullandığımız çiçekleri ayrı olarak da yapabilirsiniz. Beyaz kısımları da aynı şekilde ayrı bir örnekte kullanabilirsiniz. Yelek yapımında, lif yapımında kullanabilirsiniz. Değişik bir örgü tekniği. Bu tarz örneklerden daha önce örgü kalpli battaniye yapılışı paylaşmıştık. Birçok yerde kullanıldı bu güzel örnek. Birçok kişi tarafından örüldü. Motifli kar tanesi bebek battaniyesi yapılışı da yine en güzel örneklerden. Tığ işi örgü lale battaniye yapılışı da seveceğiniz modellerden. Şimdi sıra geldi kirazlı battaniye yapılışına.

Kirazlı Battaniye Nasıl Yapılır?

Kirazlı battaniye yapılışı için sizlere önce şemayı verelim. Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğneyi temsil ediyor.

Kirazlı Battaniye Yapılışı 43

Şimdi kirazlı battaniyenin yapılışını adım adım resimli olarak görelim. Örneğe 14 ve katları +3 zincir çekerek başlıyoruz.

Battaniyemiz hazır. Muhteşem oldu.

Kaynak : https://mypicot.com/1054.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler