Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Makaron Bebek Battaniyesi Yapılışı

Tığ işi örgü bebek battaniyesi modellerimiz arasına bir yeni güzel model daha ekliyoruz. Yapılışı çok kolay ve çok zevkli. Makaron nasıl yapılır bahsetmiştik daha önce. Yine  amigurumi makaron yapımından da bahsetmiştik. Polimer kilden makoron yapımını unutmayalım. Ev dekorasyonunda özellikle mutfak dekorasyonunda sıkça kullanılıyor. Bugünde çok şık örgü battaniye modeli ve yapılışı yapıyoruz. Modelin ismi makaron. Çok güzel bir model. Hadi birlikte yapılışını ayrıntılı bir şekilde görelim.

Makaron Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Videolu, Makaron Bebek Battaniyesi Yapılışı

Videolu, Makaron Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Videolu, Makaron Bebek Battaniyesi Yapılışı-istersen beklet ben çekeyim video yok hiç

Videolu, Makaron Bebek Battaniyesi Yapılışı-istersen beklet ben çekeyim video yok hiç 1

Videolu, Makaron Bebek Battaniyesi Yapılışı-istersen beklet ben çekeyim video yok hiç 2

Videolu, Makaron Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Bebek battaniyesi örerken ben genelde ip olarak bambu ipler, pamuklu iplikler ve bebe yünlerini tercih ediyorum. İpin kalınlığına göre tığı seçiyorum. Ortalama 2.5 mm tığ kullanıyorum. Şimdi sizlere beğendiğiniz iplerle renk renk yapacağınız güzel bir model hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde oldukça şık bir proje.

1.tur : 5 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : Bir üst tura 5 zincir çekerek geçelim. Ve tığa 3 kez ip dolayarak halkanın içine 17 trabzan yapalım. Zincirle birlikte 18 oluyor.

3.tur : 3 zincir çekelim. Zincirin hemen yanındaki trabzan üzerine tığa 1 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. Tığa 1 tez ip alıp diğer trabtanın üzerine yine aynı şekilde batalım. Sonra hemen onun yanındakine trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. Bu şekilde sırasıyla devam ederek turu tamamlayalım. 9 tane 2 li grup trabzan olacak.

İlk motifimiz tamam. Şimdi renk renk diğer motifleri örelim. Ve birbirine ekleyelim. Motifleri birbirine iğne ile dikerek ekliyoruz. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Kaynak : http://www.pnpg.net/point-de-fleur-yo-yo-en-crochet-video-et-tutoriel/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler