Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tavşan Motifli Battaniye Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerimize yepyeni çok güzel bir motifin yapılışını ekliyoruz. Kız bebekler için erkek bebekler için öreceğiniz sevimli tığ işi battaniyelerden. Daha önce benzer bir modelini ayıcık olarak örmüştük. Eğer ayıcıklı battaniyeyi örmek isterseniz tarifine örgü ayıcıklı battaniye yapılışından ulaşabilirsiniz. Aynı motifin farklı 2 şekilde örülmüş haliyle yapmıştık battaniyemizi. Tavşan motifli battaniye yapılışında da öyle. Tığ işi kare motif modellerinin bir düz versiyonunu birde tavşan motifli versiyonunu örüyor ikisini birleştirerek battaniyeyi örüyoruz.

Örgü bebek battaniyesi modellerinden yine önceki içeriklerimiz arasında farklı tavşanlı bir model vardı. Anlatımına tavşan battaniye yapılışından ulaşabilirsiniz. Ortada büyük sevimli bir tavşan kenarlar ise bildiğimiz 3lü trabzan gruplarından oluşuyor. Tavşanın en sevdiği sebzeyi de örgü aplike modelleri olarak eklemeyi unutmuyoruz. Havucu örüp battaniye üzerine dikiyoruz. Tavşan battaniyenin yanına birde tavşan yastık yakışır. Güzel bir modelin anlatımına peluş tavşan yastık yapılışından ulaşabilirsiniz. Bebek battaniyesi modelleri olarak istediğimiz ölçülerde öreceğimiz tavşan motifli battaniye yapılışına geçiyoruz.

Tavşan Motifli Battaniye Nasıl Örülür?

Bildiğimiz daha önce farklı bebek battaniyelerinde, örgü hırka modellerinde de kullandığımız bir motif. Örgü yastık modelleri ördüğümüz trabzanlarla yapılan kare bir motif. Battaniyeyi tamamen tavşanlı örebilirsiniz. Yada tıpkı modelde olduğu gibi örebilirsiniz. Sanki modelde çok daha güzel. Hepsi tavşan olduğunda fazla kalabalık olabilir.

Tavşan Motifli Battaniye Yapılışı 8

Tavşan Motifli Battaniye Yapılışı 10

Tavşan Motifli Battaniye Yapılışı 2

Aynı motifin 2 farklı versiyonunu yukarıdaki şemada olduğu gibi birbirine ekleyebilirsiniz. O şekilde eklediğinizde aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceksiniz.

Tavşan Motifli Battaniye Yapılışı

Tavşan Motifli Battaniye Yapılışı 1

Tavşan Motifli Battaniye Yapılışı 5

Tavşan Motifli Battaniye Yapılışı 6

Tavşan Motifli Battaniye Yapılışı 3

Tavşan Motifli Battaniye Yapılışı 4

Battaniyenin yapımında bambu koton iplik kullanılmış. Tığ olarak da 3 mm tercih edilmiş. Battaniyemizin nasıl durduğunu da gördüğümüze göre videoya geçebiliriz. Son olarak anlatıma geçip tavşan motifli battaniye yapılışını öğrenelim.

Kaynak : https://maisieandruth.com/bunny-crochet-baby-blanket-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler