Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zikzak Battaniye Yapımı

Bebek battaniyesi modellerinden çok güzel bir örnek. Bayılacağınız çok seveceğiniz bir örnek. Artık ipleri değerlendirmek için oldukça iyi bir proje. Zikzak battaniye yapımı için farklı örneklerin paylaşımlarından, şemalarından bahsetmiştik. Zikzak örgü modellerini motifli örgülerle de birleştirebilirsiniz. Ortaya çok güzel bir sonuç çıkıyor. Motifli zikzak bebek battaniyesi böyle bir örnek. Zikzak dalgalı bebek battaniyesi örülüşü de çok sevilen modellerden. Sizde bu güzel örnekleri örebilirsiniz. Daha fazlası için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Bu saydığımız örnekler tığ işi ile yapılıyor. Tığ örgüsü bilmiyorsanız şiş örgü zikzak battaniye modelleri de mevcut.

Zikzak Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Zikzak battaniye yapımını sizlere şemalı olarak hazırladık. Oldukça kolay bir model. Trabzanlardan oluşan bir örnek. Şemayı takip ederken eğer takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Gökkuşağı renklerinde battaniyeler örebilirsiniz. Tek kişilik battaniye olarak veya örgü yatak örtüsü modelleri olarak da çok güzel duracak bir örnek. Arkilik ipler kullanabilirsiniz. Elinizde olan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz.

90 x 90 bir battaniye ölçüsü için 201 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Örmek istediğiniz ölçüden fazla zincir çekebilirsiniz. Zikzaklı olduğu için toplayan bir örnek.

Zikzak Battaniye Yapımı 4

Zikzak battaniye yapımı yukarıdaki şemaya göre örülmüştür. Renk değişimlerini istediğiniz turda yapabilirsiniz. Şemada 1 dilim 25 zincirden oluşuyor. Çocuklara zarar vermeyecek antibakteriyel, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Şimdi iki farklı renk uygulaması ile örülmüş örneği görelim. Ben her iki rengi de çok beğendim. Sizde beğendiğiniz renklerle örebilirsiniz.

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/4107042/post415402365/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler