Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çiçek Nasıl Yapılır?

İster bir şapka süslemek için, isterseniz bir battaniye modeli örmek için, isterseniz de kırlent örmek için kullanabilirsiniz. Çiçek yaparak örgü süsleme sanatında kullanabilirsiniz. Kenar oyası örerek battaniye veya kırlent olarak kullanabilirsiniz. Birazdan örgü çiçek yapımı modelleri nasıl yapılıyor adım adım göreceğiz. Bu model bebek battaniyesinde de , kırlent modellerinde de çok şık duracaktır. Baharı andıran mutlu çiçeklerden oluşan rengarenk bir battaniye. Sadece çiçeği örüp örgü aplike modelleri olarak çeşitli süslemelerde kullanabilirsiniz.

Örgü Çiçek Yapımı

Önce çiçeği yaparak başlayalım. Pamuklu ipler, bebe yünleri veya beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. İpe uygun tığ tercih edebilirsiniz. Biz 4 mm tığ kullandık. Hazırsanız örgü çiçek yapımı modellerine başlıyorum.

Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayalım ve 15 trabzan yapalım. Aynı renk iple devam ederek V trabzanlar yapalım. 1 trabzan, 2 zincir , aynı yere 1 trabzan yap olarak. İki V arasında 1 zincir çekelim ve 1 trabzan atlayalım. Yine aynı renk iple devam edelim. Her yuvaya 7 trabzan yapalım. 1 zincirli kısma sık iğne ile batalım.

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 8

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 9

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 10

İpliğin rengini değiştirelim. Resimde gördüğünüz gibi 3 zincir çekip yuvalar oluşturalım. 1 zincir 4 trabzan 1 zincir yapalım. Ve sık iğne ile batalım.

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 11

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 12

Çiçeğimizi tamamladık. İsterseniz bir şapka üzerinde kullanabilirsiniz.

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 13

Veya devam ederek bir battaniye yapabilirsiniz. Battaniye örmek için motifin arka kısmından resimdeki gibi yuvalar oluşturalım. Ve bu yuvaların içini resimleri takip ederek dolduralım. İster bir kırlent ister bir battaniye yapalım.

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 1

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 2

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 3

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 4

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 5

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 7

Örgü Çiçek Yapımı Modelleri 6

Kaynak : http://www.yuli.co.za/index.php/2014/08/26/happy-flower-granny-square-tutorial/

http://www.yuli.co.za/index.php/2014/05/14/crochet-flower-tutorial/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler