Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Battaniye Örgü Modeli

Tığ işi örgü modelleri ile yine harika bir örnek yapılışı hazırladık. Battaniye örgü modeli. Bebek battaniyesi olarak, örgü yatak örtüsü modelleri olarak örüp kullanabilirsiniz. Battaniye baklava dilimlerinden oluşuyor. Biraz tığ işi örgü biliyorsanız modeli kolayca yapabilirsiniz. Battaniyenin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemada baklava desenlerini trabzanlara önden batarak veya arkadan batarak örüyoruz. Daha önce bu teknikten bahsetmiştik. Orada önceki tariflerde nasıl yapıldığını bulabilirsiniz. Örgü battaniye modelleri yapılışı için tek renk ipler kullanabilirsiniz. Veya her bir baklava diliminden sonra renk değiştirerek örebilirsiniz. Renk renk çizgili şekilde battaniyeyi örebilirsiniz. Artık iplerinizi de değerlendirmek için örebilirsiniz. En güzel battaniye örgü modelleri tarifi ile devam edip battaniye örgü modelinin detaylarına geçiyoruz.

Örgü Bebek Battaniyeleri

Modeldeki battaniye kenarı püsküllü harika bir model. Ölçüleri 122 cm x 152.5 cm ölçülerinde. Sizler zincir sayısını ayarlayarak her ölçüde örebilirsiniz. Ördüğünüz battaniyenin bakımı için ipin üzerinde yazan etiket talimatlarına göre yapabilirsiniz.

Battaniye Örgü Modeli

Battaniyemizin şeması yukarıdaki gibi. Modeldeki ölçüler için 168 zincir çekilmiş. Zincir sayısını 24 ve katları olarak ayarlıyoruz. Örmek istediğiniz ölçüleri buna göre belirleyebilirsiniz. Battaniyemizi en son tamamladığımızda püsküllerle tamamlıyoruz. Şemada daireler zincir, T tekli trabzan, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. Kanca şeklinde olanlar ise önden ve arkadan batma anlamına geliyor. Şemayı buna göre örebilirsiniz. Kaynakta bulunan linkten daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Şimdi battaniyemizin son halini görelim.

Battaniye Örgü Modeli 1

Battaniye Örgü Modeli 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-crochet-cables-blanket/CAC0502-012686M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler