Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Battaniye Modelleri Yapılışı

Örgü battaniye modelleri yapılışından kolay bir örnek. Tığ işi biliyorsanız rahatlıkla örebileceğiniz bir model. Modelin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Kolay bir model. Trabzan yapmayı biliyorsanız modeli rahatlıkla örebilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz motifli, düz birçok modelin anlatımını hazırlamıştık. Şimdi örgüye yeni başlayanlar için güzel ve kolay bir model daha hazırladık. Tığ işi battaniye modeli ve yapımı video anlatımlı modellerimiz de mevcut. O modelleri de inceleyebilirsiniz. Bugünkü tarifimiz şemalı. Tığ işi tatlı bebek battaniyesi yapılışı motifli modellerimizden. Tığ işi örgü bebek battaniyesi yapımı ise çok sevilen kolay modeller arasında yerini alıyor. Yine bu modelin üzerine örgü aplike modelleri de işleyebilirsiniz. Yapabilirsiniz. Örgü battaniye modelleri yapılışına geçelim ve şemamızı yakından inceleyelim.

Kolay Battaniye Modelleri

Örgü battaniye modelleri yapılışı trabzan ve sık iğnelerle yapılıyor. Trabzanları çaprazlayarak yapıyor ve model oluşturuyoruz. Battaniyenin boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz uzunlukta zincirler çekerek battaniyeleri örebilirsiniz. Modeldeki battaniyenin boyutları 96, 5 x 117 cm ebatlarında. Genelde battaniyeler 90 x 90 cm ölçülerinde örülüyor. Sizde ister daha küçük isterseniz da daha büyük olarak örebilirsiniz. İstediğiniz iplerle örebilirsiniz. Ve yine iplerinize uygun şişler seçebilirsiniz. Örgülerinizin bakımını ise ipin üzerinde bulunan talimatlara uygun şekilde yapabilirsiniz.

Örgü Battaniye Modelleri Yapılışı

Battaniyemizin şeması yukarıdaki gibi. Şemada daireler zincir, + lar sık iğne, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Normal trabzanları tığa 2 ip dolayarak, çapraz yaptıklarımızı tığa 3 ilmek dolayarak yapıyoruz. Şemayı incelediğimize göre battaniyenin son halini görelim. Örgü battaniye modelleri yapılışı son hali karşınızda.

Örgü Battaniye Modelleri Yapılışı 1

Örgü Battaniye Modelleri Yapılışı 2

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-crochet-lattice-lapghan/RHC0502-026937M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler