Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Popcorn Bebek Battaniyesi Yapımı

Tığ işi örgüden harika bir motif yapılışı hazırladık. Popcorn bebek battaniyesi yapımı hazırladık. Renkli iplerinizle harika motifler, harika battaniyeler örebilirsiniz. Parça ipleriniz varsa renkli kısımları onlarla örüp ana renkle tamamlayarak bebek battaniyesi örebilirsiniz. Bebek battaniyesi için tığ işi motifler örüldükten sonra motifleri nasıl birleştirebiliriz diye çok soru alıyoruz. Zikzak örgü bebek battaniyesi birleştirme tekniğini deneyebilirsiniz. Çok güzel duran bir teknik. Tığ işi bebek battaniye modelleri ve yapılışlarında isterseniz motifleri sık iğne tekniği ile dikerek de birleştirebilirsiniz. Kendinize özel bir birleştirme tekniği kullanıyorsanız onları da motifleri birleştirmek için kullanabilirsiniz. Popcorn bebek battaniyesi yapımı üzerine farklı örneklerimiz de var. Dilerseniz onları da inceleyip battaniye modellerinizde kullanabilirsiniz. Şimdi harika motiflerle örülmüş popcorn bebek battaniyesine geçelim.

Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı

Her renk düzeni ile çok güzel duracak bir örnek. Papatyayı andıran çiçekli popcorn bebek battaniyesi yapımı. Popcornları fıstık şeklinde vaya trabzanlar ile popcornlar yapabilirsiniz. Popcorn motifleri örerken araya düz motifler de ekleyebilirsiniz. Sade renk veya renkli olarak. Pamuklu ipler, akrilik ipler, yünlü ipler gibi birçok çeşitte iple örebilir, iplerinize uygun tığlar seçebilirsiniz.

Popcorn Bebek Battaniyesi Yapımı

Motifimize sihirli halka yapıp 3 zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra toplamda 16 trabzan yapıyoruz. Renk değiştiriyoruz, bir sonraki turda her ilmeği 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. Popcronları aynı yere 4 trabzan yapıyoruz. Tığı ilmekten çıkarıp 1. trabzana batıyoruz. Son ilmeği içinden geçirerek örüyoruz.

Popcorn Bebek Battaniyesi Yapımı 1

Şimdi aşağıdaki resimlerde olduğu gibi kenar bordürlerini örelim.

Popcorn Bebek Battaniyesi Yapımı 2

Popcorn Bebek Battaniyesi Yapımı 3

Popcorn Bebek Battaniyesi Yapımı 4

Popcorn Bebek Battaniyesi Yapımı 5

Motifi istediğiniz renk düzeninde örebilirsiniz. İşte popcorn bebek battaniyesi yapımı ile ilgili birkaç örnek.

Popcorn Bebek Battaniyesi Yapımı 6

Popcorn Bebek Battaniyesi Yapımı 8

Kaynak : https://www.anniedesigncrochet.com/2020/01/20/aster-square-9-of-blaithin-blanket-stash-busting-cal/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler