Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları

Bebek battaniyesi modellerinden sizlere kolay ve çok güzel bir örneğin yapılışını hazırladık. Resimlerdeki model ile videodaki model arasında çok küçük bir fark var. Resimlerdeki modelde önden trabzanlar yapılarak bordür yapılıyor. Bebek battaniyesi olarak istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Lif ipleri ile akrilik iplerle örebilirsiniz. Çok güzel ve çok şık duran bir örnek. Tığ işi bebek battaniye modelleri ve yapılışları her başakta renk değiştirerek renkli olarak da örebileceğiniz modellerden olacak. Bebek battaniyelerinin en güzel örneklerini sizlerle paylaşıyoruz. Kadife iplerle örülmüş en güzel battaniyeler. Kadife ip battaniye modelleri örgü yatak örtüsü modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi örgü modelleri şişle yapılışı tarifleri de var. Tığ işi bebek battaniyesi veya şiş örgü bebek battaniyesi örmek istediğinizde önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi tığla örülmüş bir battaniye tarifi hazırladık. Hemen başlayalım tarife.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Yapımı

Tığ işi bebek battaniyesi kaç zincir ile başlanır diye çok soru alıyoruz. Maalesef bu soruya cevap veremiyoruz. Kullandığınız ipler, model bunda çok etkili oluyor. Zinciri çekip mezura ile ölçtüğünüzde daha iyi sonuç alabilirsiniz. Model zikzak örgü modellerinden ise daha fazla zincir çekmekte fayda var. Model topladığı için battaniye kısalıyor. Battaniyeyi örmek istediğiniz ölçüye göre zincir çekerek başlayabilirsiniz.

Modeldeki battaniyede % 45 akrilik % 55 naylon ip kullanılmış. Videoda ise lif ipi kullanılmış. Videoda 2,5 mm tığ, resimdeki modelde ise 4 mm tığ ile örülmüş. Sizde elinizde olan iplerle ve ipinize uygun tığlarla örebilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları 1

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları 3

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları 2

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları 4

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları

Şimdi tığ işi bebek battaniyesi modelleri ve yapılışlarında gördüğümüz modelin benzerini videolu olarak izleyelim. Çok küçük farklar var. Sadece bordürler yok.

Kaynak : https://www.lovecrafts.com/en-us/p/puffs-and-hugs-baby-blanket-crochet-pattern-by-kame-crochet

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler