Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yün Örgü Kırlent Modelleri

Bebek battaniyesi modellerinde, hırka modellerinde, örgü minder, örgü puf modellerinde kullanacağınız çok güzel bir motif. Kırlent yapımında kullanıyoruz bugün. İsterseniz arkasına kumaş dikebilirsiniz. İsterseniz örgü olarak yapabilirsiniz. Örgü kırlent modellerini evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Tığ işi örgü , şiş örgü modelleri fark etmez. Sizin zevkinizi yansıtan beğendiğiniz tüm modelleri kullanabilirsiniz. Balkonlarınızda, teraslarınızda , çocuk odalarında, salonlarda. Dilediğiniz her yerde.

Örgü Yastık Modelleri Anlatımlı

İstediğiniz renkte iplikler, istediğiniz renk düzeninde yapabilirsiniz. Biz bugün kahverengi , mavi, yeşil ve beyaz kullanıyoruz. Uyumu çok güzel oldu.

1.tur : Sihirli halka ile başlayalım. 3 zincir çekelim. Yanına 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 2 trabzan daha yapalım. Bu şekilde toplamda 16 trabzan olacak şekilde örelim.

2.tur : Mavi renkli ipe geçelim. 1 zincirli yuvalardan birine ipimizi sabitleyip sık iğne yapalım. Tığımıza ilmek alıp bir sonraki yuvaya geçelim. Aynı yere 8 trabzan yapalım. Bir sonraki yuvaya sık iğne yapalım. Bu şekilde tur sonuna kadar örmeye devam edelim.

3.tur : Yeşil renkli ipe geçelim. 8 trabzan yaptığımız kısmın ortasından sık iğne ile ipi sabitleyelim. 4 zincir çekip tığa 2 kez ip dolayalım. Aralarda 1 zincir çekerek aynı yere 4 trabzan yapalım. ( Resimdeki gibi bir önceki turta yaptığımız 2 yaprağın ortasına yapıyoruz. Tığa 2 kez ip dolayarak ) Tekrar 4 zincir çekelim. Ve bir önceki turda yaptığımız 8 trabzanın orsasına batalım.

4.tur : Beyaz renkli ipe geçelim. Yuvalardan birine ipimizi sabitleyelim. 4 trabzan yapalım. Bir sonraki yuvaya ( bir önceki turda yaptığımız 4 trabzanlı kısımdayız ) 1 trabzan yapalım. Diğerine atlayalım ve aynı yere 3 trabzan , 1 zincir, 3 trabzan yapalım. Diğer yuvaya geçip 1 trabzan yapalım. Diğer yuvaya atlayalım ve 4 trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim.

Motifin nasıl yapıldığını resimli olarak görelim.

Yün Örgü Kırlent Modelleri 2

Yün Örgü Kırlent Modelleri 1

İstediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz. Şahane oldu.

Yün Örgü Kırlent Modelleri

Kaynak : https://marrose-ccc.com/join-as-you-go-rustic-lace-square/

Benzer İçerikler
One thought on “Yün Örgü Kırlent Modelleri”
  1. GÜLAY DENİZ ÖZKAN dedi ki:

    iletileriniz için teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler