Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kırkyama Yastık Modeli Yapılışı

Tığ işi örgülerden, sevdiğimiz motiflerle yaptığımız çok hoş bir yastığın yapılışını hazırladık. Güzel bir fikirle devam ediyoruz. Ev dekorasyonumuzda kullanacağımız kırlent modellerinden bir örnek. Hatta 2 farklı örnek. Hanım dilendi bey beğendi motifleri gibi tığ işi kare motifleri çeşitli büyüklüklerde örerek kırkyama yastık modeli yapılışı örebiliriz. Balkonda, terasta, salonda, çocuk odalarında… Evimizin her bölümünde kendi ellerimizle ördüğümüz yastıkları kullanabiliriz. Kırkyama örgü modellerinden yastığı parça iplerle yapabilir bu şekilde onları da değerlendirmiş oluruz. Atıl iplerden, dolaplarda, kanepe altlarında bekleyen ipleri en güzel şekilde değerlendirmiş oluruz. Ev dekorasyonunda kullanacağımız, öreceğimiz çok güzel yastıklar var. Onlardan biri papatya patchwork yastık yapılışı. Diğer bir model ise menekşe yastık tarifi. Aynı modelle lif modelleri yapmıştık. Yani lif örerken kullandığımız örnekleri yastık yapımında da kullanabiliriz. Şimdi kırkyama yastık modeli yapılışı anlatımına geçelim.

Kırkyama Yastık Nasıl Örülür?

Aslında daha çok modeli fikir olarak hazırladık. Evimiz için beğendiğimiz tığ işi motifleri çeşitli boyutlarda örerek evimiz için örebiliriz. 2 yastık modeli hazırladık. İki örneğin de yapılışını daha önce birçok kez paylaştık. 1 zincir 1 sık iğneyle renkli olarak yastığı örüyoruz. Yastıkların arka kısmı için zincirler, trabzanlar ile yastık arkası örebilirsiniz.

İlk olarak yastığımızda motifleri hangi düzende yerleştireceğimizi görelim.

Kırkyama Yastık Modeli Yapılışı

Yastığın boyutları 56 x 56 cm ebatlarında. Tabi kullanacağımız ipler ve tığlara göre yastığın boyutları değişecektir. Kırkyama yastık modeli yapılışı ve 1 zincir 1 sık iğne yastık yapılışı bittiğinde nasıl duruyor bakalım.

Kırkyama Yastık Modeli Yapılışı 1

Kırkyama Yastık Modeli Yapılışı 2

Kırkyama Yastık Modeli Yapılışı 3

Kırkyama Yastık Modeli Yapılışı 5

Kırkyama Yastık Modeli Yapılışı 4

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/red-heart-patched-persuasion-pillows/RHC0520-016453M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler