Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı

Kırlent modellerinden çok güzel bir örneğin yapılışını hazırladık. Hırka modellerinde, yazlık örgü modellerinde, bebek battaniyesinde, dantel runner modellerinde ve daha sayamadığımız birçok örgüde kullanabileceğiniz bir örnek. Dantel örneklerini renkli pamuklu iplerle örerek ev dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Papatya patchwork yastık yapılışı evde kalan parça ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir model. Papatya motifli hırka modeli örmüştük daha önce. Birazdan paylaşacağımız yastık modeli ile sizde hırkalar yelekler örebilirsiniz. Fermuarlı veya düğmeli olarak hırkalarınızı örebilirsiniz. Yastık, kırlent modellerinden menekşe yastık tarifi lif modellerinde kullandığımız bir örnekti. Yastık olarak da harika olmuş. Şimdi hep birlikte papatya patchwork yastık yapılışı anlatımına geçelim.

Papatya Yastık Nasıl Örülür?

Şemalı anlatımla ve videolu anlatımla pamuklu ipler, merserize iplerle örülmüş dantel yastık örüyoruz. 3 mm tığla renk renk örülmüş çok şık bir hırka. Papatya patchwork yastık yapılışı videosunu da hazırladık. Videodan da takip ederek birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Yastığın ölçüleri 39 x 39 cm ebatlarında. Sizde motif sayılarını artırarak, azaltarak istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Tabi ölçüler kullanacağınız iplere göre ölçülerde değişecektir. Önce papatya patchwork yastık şemasını görelim.

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı 1

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı 6

3 zincir çekip halka oluşturuyoruz. 5 zincir ile başlıyoruz tura 1 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekerek tekrar trabzan yapıyoruz. Bu şekilde 8 yuva yapıyoruz. Diğer turda ise 4 zincir çekip yanına tığa 2 kez ip dolayarak trabzan yapalım. 4 zincir çekip ilmek kaydırma ile yuvaya batalım. Bu şekilde 8 yaprak yapalım.

Motifimizin 2 turunu birlikte ördük. Kalan kısımları şemadan veya videodan takip ederek yapabilirsiniz. Şimdi yastığın diğer şemaları inceleyelim.

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı 3

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı 5

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı 7

Şimdi yastığımızın bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı 2

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı 8

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı 9

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı 10

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı 11

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı 4

Papatya Patchwork Yastık Yapılışı 12

Sıra geldi yastığımızın nasıl örüldüğünü videolu izlemeye. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8258

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler