Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Sizlere çok güzel bir modelden bahsedeceğiz. Bebek battaniyesi modeli. Yapılışı ajur ve trabzanlardan oluşuyor. Köşeden başlanarak yapılıyor. Köşeden başlama bebek battaniyesi de diyebiliriz. Kolay bir model. Evde kalan iplerinizle renk renk yapabilirsiniz. Battaniye modeli kız içinde erkek içinde uygun. Renkleri istediğiniz gibi ayarlayarak örebilirsiniz.

Örgü battaniye modelleri tek kişilik ve çift kişilik olarak hazırlayıp yatak örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Kırlent modelleri yapabilirsiniz. Kare şeklinde köşeden başlama kare motifler yaparak bir araya getirerek motifleri örgü kırkyama modelleri hırka yapabilirsiniz.

Köşeden Başlamalı Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Battaniyenin yapılışını videodan takip ederek yapabilirsiniz. 1 sıra ajur 2 – 3 sıra trabzan yaparak modeli örüyorsunuz. Video yabancı olabilir ama bildiğimiz teknikleri kullandığı için takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Herkesin zincire başlama tekniği farklı olabilir. 4 zincir çekerek başlıyoruz. Ve örmeye devam ediyoruz. Model ayrıntılı bir şekilde videoda anlatılmıştır. İzleyerek kolayca yapabilirsiniz.

Battaniyede biz beyaz , gri ve sarı renkleri tercih ettik. Gri ve sarının birbirine çok yakıştığını düşünüyorum. Sizlerde sevdiğiniz renklerle bu güzel örgü modeli bebek battaniyesinden yapabilirsiniz.

Battaniye bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir. Güzel değil mi.

Videolu, Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür ?

Videolu, Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür ? 1

Köşeden Başlama Bebek Battaniyesi Yapılışı Video

Kaynak : http://stylesidea.com/extra-baby-blanket/

Benzer İçerikler
One thought on “Videolu, Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?”
  1. Eli yanque Torres dedi ki:

    Muy bueno su tutorial gracias por compartir felicitaciones

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler