Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Kümesi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Yıldız kümesi bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. Daha önce birçok farklı modelde yıldız bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. Yıldız motifli harika modeller var. Sizlere birkaç modelden bahsedeceğiz. Tamamına mimuu.com bebek battaniyesi modellerinden ulaşabilirsiniz. Yıldız bebek battaniyesi yapılışı lif ipi ile tüm olarak örebileceğiniz harika bir örnek. Yıldızları her renk olarak çalışabilirsiniz. Batik iplerle de çalışıldığında harika duruyor. Yıldızlı popcorn bebek battaniyesi yapılışı motifli olarak hazırladığımız örneklerden. Yıldız motif battaniye yapımı ise kuzey yıldızını andıran trabzanlarla önden batarak yaptığımız süper bir örnek. Yıldız kümesi bebek battaniyesi yapılışını şemalı olarak hazırladık. Tüm parçaların şeması mevcut. Şemalarla ilgili herhangi bir sorunuz olursa bizlere sorabilirsiniz.

Bebek Örgü Battaniye Modelleri

İstediğiniz renklerde çalışabileceğiniz çok güzel bir örnek. Yıldız kümesi bebek battaniyesi yapılışında hem yıldızlar, hemde çiçeklerden oluşan bir model. Battaniyenin kenar bordürü zor gelirse farklı modeller de kullanabilirsiniz. Battaniyenin boyutlarını istediğiniz gibi çalışabilirsiniz. Modeldeki battaniyenin ölçüleri 100 x 100 cm ebatlarında. Motifleri ördüğünüzde hangi düzende ekleyeceğinizi de yine şemalar arasında bulabileceksiniz.

Yıldız Kümesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Yıldız Kümesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Yıldız Kümesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 8

Yıldız Kümesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 13

Yıldız Kümesi Bebek Battaniyesi Yapılışı

Yıldız Kümesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 14

Yıldız Kümesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Yıldız Kümesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 11

Yıldız Kümesi Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Battaniyenin tüm yapım aşamaları yukarıdaki gibi. 3 mm tığ ile pamuklu iplerle yapılmış örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla yapabilirler. Biraz tığ işi örgü bilmeniz yeterli. Kenar bordür şeması biraz karışık görünüyor. Sık iğne ve trabazanlarla yapılmış. Eğer şemayı okuyup uygulamakta zorlanırsanız farklı desen uygulamaları, başka kenar oyası modelleri de kullanabilirsiniz. Şimdi yıldız kümesi bebek battaniyesi yapılışının bittiğinde nasıl duracağına bakalım.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8570

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler