Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Nohut Örneği Yapılışı

Güzel ve kolay bir model daha. Ayrıntılı bir şekilde sizlere yapılışını vereceğiz. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek battaniye modellerinde, yelek modellerinde , atkı modellerinde , şapka modellerinde kullanabilirsiniz. Benzer bir şekilde daha önce tığ işi nohut örgü modeli yapılışını vermiştik. Şimdi yine farklı teknikle yapılan modelin anlatımını vereceğiz. Delikli örgü modelleri yapımını da birçok modellerde bebek örgü modellerinde ve kendinize öreceğiniz modellerde kullanabilirsiniz. Sizde size ait örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz. İsterseniz anlatımlı isterseniz resimli olarak.

Tığ İşi Nohut Örneği Nasıl Yapılır?

Modele  3 ve katları + 3 zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra üzerine 3. zincirden başlayarak aynı yere 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 1 trabzan yapıyoruz. 2 zincir atlayıp aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Tığla Nohut Örneği Yapılışı 1

3 zincir çekip dönüyoruz. Ve resimde gördüğünüz gibi arka ilmeğe ( back loop ) batarak. Bu turu bu şekilde 2 zincir çekip bir sonraki sık iğnenin arka ilmeğine batarak tamamlıyoruz.

Tığla Nohut Örneği Yapılışı 2

Tığla Nohut Örneği Yapılışı 3

2 zincir çekip dönüyoruz. Bir önceki turda sık iğne ile battığımız kısma aynı yere 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 1 trabzan yapıyoruz.

Tığla Nohut Örneği Yapılışı 4

Modelin yapılışı bu şekilde . İsterseniz tek renk. İsterseniz her model bitiminde renk değiştirerek yapabilirsiniz.

Tığla Nohut Örneği Yapılışı 5

Tığla Nohut Örneği Yapılışı

Tığla Nohut Örneği Yapılışı 6

Tığla Nohut Örneği Yapılışı 9

Tığla Nohut Örneği Yapılışı 8

Tığla Nohut Örneği Yapılışı 7

Kaynak : http://mypicot.com/0066.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler