Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldızlı Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı

Sizlere güzel bir bebek battaniyesi modeli hazırladık. Örgü yatak örtüsü modelleri olarak da yapabilirsiniz. Örgü minder modelleri , kırlent modelleri olarak da yapabilirsiniz. Popcorn örgü modelleri sevenler bu modellere bayılacaklar. İstediğiniz renklerde öreceğiniz çok güzel bir battaniye. Yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Ayrıntılara örgü tek kişilik battaniye yapılışından ulaşabilirsiniz. Popcorn örgü örneklerine dair sizlere birçok model paylaşımında bulunduk. En yeni örgü modellerini açık ve anlaşılır şekilde ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Çantalarda, kazaklarda, hırkalarda, şapkalarda, bluzlarda ve daha birçok yerde popcornları kullanıyoruz. Özellikle de bebek battaniyesi örneklerinde. Popcorn kalp battaniye yapılışında kullanıyoruz mesela. Ve sizler bu modeli çok sevmiştiniz. Yine amigurumi kuzu lali yapılışında da popcornlar kullanıyoruz. Poprcornları birkaç farklı şekilde yapabilirsiniz. Trabzanların son ilmeklerini birlikte örerek yapabilirsiniz. Trabzan yapıp tığı ilmekten çıkarıp baştaki trabzana takarak ve sondaki ilmeği tığa alıp birlikte örerek yapabilirsiniz. Veya tığa ip dolayıp aynı yere birkaç kez batarak popcorn yapabilirsiniz. Size kolay gelen ve gözünüze hoş görünen tekniği tercih edebilirsiniz.

Popcorn Yıldız Çiçeği Battaniye Nasıl Yapılır?

Battaniyenin yapımında pamuklu iplik kullanılmıştır. Bu battaniye için 50 grlık % 100 pamuklu iplik 125 m boyutlarında olanlardan  ve ipe uygun tığ tercih edilmiş. Lila rengi ile örülmüş. Şimdi modelin şemasını görelim.

Yıldızlı Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Kenar oyası için ise aşağıdaki şema kullanıldı.

Yıldızlı Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

Şemalarda daireler zinciri, artılar sık iğneyi, hdc tekli trabzanı temsil ediyor. Uzun çizgiler ise trabzanı temsil ediyor. Ve model bittiğinde aşağıdaki gibi görünüyor.

Yıldızlı Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Yıldızlı Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı

Yıldızlı Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Yıldızlı Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Yıldızlı Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Yıldızlı Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 7

Yıldızlı Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılışı 8

Kaynak : https://www.dadasplace.com/2015/11/the-smitten-crochet-blanket.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler