Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Lale Battaniye Yapılışı

Bu tarz örgü modellerinden yeri geldikçe bahsediyoruz. Sadece battaniye olarak değil birçok örgüde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Tığ işi yelek modellerinde , hırkalarda, atkılarda ve daha birçok örgüde. Adım adım nasıl yapıldığını sizlere resimli olarak anlatacağız. Yazının içinde örgü lale battaniye yapılışını şemasını da bulacaksınız. Çok güzel bir model. Benim gibi laleyi sevenler için özellikle. Biraz daha önce paylaştığımız bu tarz kabartmalı örgü modellerinden bahsedelim. İlk paylaştığımız günden bu tarafa çok beğenilen ve birçok örnekte kullanılan bir örnek. Battaniye, kırlent , yelek gibi birçok örnekte uygulamasını gördüm. Örgü kalpli battaniye yapılışını sizde istediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz. Gül tomurcuğu battaniye yapılışını da yine birçok modelde uygulanmış halini gördüm. Patik modellerinde bile kullanabilirsiniz. Diğer bir güzel örneğimiz ise sizlerden çok beğeni alan model ise kelebekli bebek battaniyesi yapılışı. Bu tarz daha fazla modelin anlatımı için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Örgü Lale Battaniye Nasıl Yapılır?

Örgü lale battaniye yapılışı güzel ve değişik bir örnek. 3 boyutlu örgü modellerinden. Tığ ile örülen bir örnek. Yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Anlatım şemada çok güzel verilmiş. Yazılı olarak anlatmak istediğimde çok karışacağını düşündüğüm için vazgeçtim. Örerken kafanızı karıştırmak istemiyorum. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Önce şemayı görelim.

Örgü Lale Battaniye Yapılışı

Şemada yaprakların, dalın ve lalelerin hangi kısma ne şekilde yapılacağı ayrıntılı bir şekilde sağ tarafta verilmiş. Mesela üzerinde daire olan x geldiğinizde hemen sağda görünen işlemi uyguluyorsunuz. Pembe kareye geldiğinizde ise o işarette görünen sembolleri uyguluyorsunuz. x ler sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler ise trabzan. Bu şekilde örgünüz istediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarı yaparak örebilirsiniz. Laleler birbiri arasına geliyor.

Sizce de çok güzel değil mi.

Örgü Lale Battaniye Yapılışı 51

Örgü Lale Battaniye Yapılışı 52

Örgü Lale Battaniye Yapılışı 53

Örgü Lale Battaniye Yapılışı 54

Örgü Lale Battaniye Yapılışı 55

Örgü Lale Battaniye Yapılışı 56

Kaynak : https://mypicot.com/1052.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler