Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Zikzak Battaniye Yapılışı

Şiş örgü modelleri ile devam ediyoruz. Bebek battaniyesi modellerinden güzel bir örnek yapılışı var sırada. Şişle zikzak battaniye yapılışı. Hem de kadife iple örüyoruz. Kadife iple bebek battaniyesi çok güzel duracak bir örnek. Kadife iple çok güzel örgüler, çok güzel battaniyeler ördük. Şişle, tığla battaniyeler ördük. Saç bandı modelleri ördük. Yastık kılıfları, amigurumiler ördük. Bugün battaniye örüyoruz. Battaniye modelleri yapılışına geçmeden yine kadife iple öreceğiniz kadife ip battaniye modellerine değinmek istiyorum. Kadife ipten çapraz ilmek battaniye örneği çok güzel bir model. Tek renk veya çok renkli olarak örebilirsiniz. Çiçekli kadife ip battaniye yapılışı düz örüp üzerini ponponlarla süslediğimiz bir battaniye. Kadife ipten bebek battaniye modelleri yapılışı çok seveceğiniz dalgalı örneklerden. Kadife iple örgü modellerinden burada sayamadığımız daha çok modelin yapılışı var. Önceki yazılardan hepsine ulaşabilirsiniz. Şimdi zikzak örgü modellerinden şişle ördüğümüz şişle zikzak battaniye yapılışına değinelim.

Şişle Zikzak Battaniye Nasıl Örülür?

Şiş örgü modellerinden kadife iple örülmüş kolay ve güzel bir örnek daha. Size modelin hem şemasını hem de videolu anlatımını hazırladık. Hemen battaniye ile ilgili bilgilere geçelim. Battaniyenin ölçüsü 114,5 x 129,5 cm. Tabi sizler istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Şişe 113 ilmek atılarak başlanmış. Şişe ilmekleri 13 ve katları +9 ilmek atarak başlayabilirsiniz. 8 mm şişle ombre kadife iple örülmüş. 595 metrelik iplerden 3 adet kullanılmış. Şimdi şemayı görelim.

Şişle Zikzak Battaniye Yapılışı 3

Şemayı inceledikten sonra şimdi battaniyenin bitmiş halini inceleme vakti.

Şişle Zikzak Battaniye Yapılışı

Şişle Zikzak Battaniye Yapılışı 2

Şişle Zikzak Battaniye Yapılışı 1

Her renk seçimi ile çok güzel duracak bir battaniye. Evde kalan parça iplerle de örülebilir. İnce iplerle ilmek sayıları, ölçüler değişecektir. Şiş ile zikzak battaniye yapılışını videolu olarak izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-knit-beginner-chevron-blanket%E2%80%8B/BRK0502-029814M.html?cgid=122820-heirloom-projects

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler