Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İşlemeli Kolay Battaniye Yapılışı

Bebek battaniyesi olarak hazırladığımız kolay örgü modellerinden bir tarif. Kare kare motifler örüyoruz ve üzerine küçük işlemelerimizle battaniyemizi göz alıcı güzelliğe dönüştürüyoruz. Sade olarak da örebilir hatta bütün olarak örebilir daha sonra üzerine işlemeler yapabilirsiniz. Sanki işlemeler suya taş atmışsın sıçramış gibi yada suyun dalgalanması gibi durmuyor mu. Suyu andıran battaniye sakinliği, dinginliği simgeleyecek ve bebekler huzurla uyuyacaklar. Tek kişilik battaniye, örgü paspas modelleri gibi örgülerimizde de kullanabiliriz. Bence olur. Peki sizce olur mu? Görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bebek battaniyesinde yeni modellerden canlı, cıvıl cıvıl örmesi kolay bir tarif hazırladık. Tığ işi battaniye modelinde sizde sevdiğiniz renkleri kullanarak güzel örnekler ortaya çıkartabilirsiniz. Mesela tığla kolay bebek battaniyesi yapılışı hazırlamıştık. Yine birçok renk düzeniyle örülecek güzel modellerden. Modası asla geçmeyecek battaniye tarifi, örnekleri arıyorsanız bizi takibe devam. Gelelim şimdi işlemeli kolay battaniye yapılışını öğrenmeye.

Tığla Kolay Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Genelde 90 x 90 cm ebatlarında örülen bebek battaniye modellerinde istediğiniz ölçüyü kullanabilirsiniz. Ayrıcı az sonra göreceğiniz modelde zincir sayılarını ayarlayarak motifleri büyütebilir veya küçültebilirsiniz. Battaniyenin üzerinde bulunan nakışları ince nakış ipleriyle veya örgü ipleriyle yapabilirsiniz. Örgü ipleri katlı ipse eğer katlarını da ayırabilirsiniz.

İşlemeli Kolay Battaniye Yapılışı 2

İşlemeli Kolay Battaniye Yapılışı 3

İşlemeli Kolay Battaniye Yapılışı 1

İşlemeli Kolay Battaniye Yapılışı

Kahve, bej, yeşil tonları ve krem rengiyle battaniye çok güzel olmuş. Eğer sizde örmek isterseniz hemen işlemeli kolay battaniye yapılışı yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler