Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bebek battaniyesi modelleriyle devam ediyoruz. Sırada hepimizin çok hoşuna gidecek örmesi keyifli tığla kolay bebek battaniyesi yapılışı var. Tüm ayrıntılarını, bebek battaniyesinin nasıl örüldüğünü videodan ayrıntılarıyla izleyeceğiz. Sonra renk seçimlerini yapıp bebek battaniyesi örgü örneğini örmeye başlayacağız. 3 renk kullanarak ördüğümüz battaniyeyi tamamladığımızda harika görünüyor. Modelde renk değişiklikleri yaparak hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için örebilirsiniz. Battaniye renk değişimleri yapılarak örülüyor. Bütün örülen battaniyede sanki küçük küçük kare motifler varmış gibi duruyor. Bir taşla iki kuş vuruyoruz. Tek parça battaniye örüyoruz ama sanki motiflerle örülmüş gibi bir görünüm elde ediyoruz.

Bebek battaniyesinde genelde ölçü çok soruluyor. 60×60 cm ebatlarından başlayıp dilediğiniz büyüklükte örebilirsiniz. Bana sorarsanız ideal ölçü 90×90 cm ölçülerinde. Bütün örülen battaniyede renk değişiklikleri yapıyoruz. İp koparmadan ilerleyebilir, örerken ipi saklayabilir arkadan da düzgün görüntü elde edebilirsiniz. Mesela 3d popcorn bebek battaniyesi yapılışı bütün örülen yeni örneklerden. Şişle bebek battaniyesi modelleri örmek isterseniz yine tek parça halinde ördüğümüz bebek battaniyesi örneği yapımından detaylara ulaşabilirsiniz. Sıra geldi tığla kolay bebek battaniyesi yapılışının anlatımını izlemeye.

Tığla Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Ortadan başlayıp dışa doğru büyüterek ilerlediğimiz 3lü trabzan gruplarıyla yaptığımız bir battaniye tarifi hazırladık. Tığla kolay bebek battaniyesi yapılışını isterseniz farklı örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok şık kare paspaslar örebilirsiniz. Amerikan servis çok güzel olur. Battaniyeyi tek renk olarak da örebilir belli aralıklarla renk eklemesi yapabilirsiniz. Ama bence bu haliyle çok güzel olmuş.

Tığla Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı

Tığla Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Son olarak gelelim tığla kolay bebek battaniyesi yapılışının videosunu izlemeye. Bol hobili huzurlu günler dileriz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler