Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Haraşo Bebek Battaniyesi Yapılışı

Artık ipleri değerlendirmek için çok güzel bir battaniye yapılışı hazırladık. Haraşo bebek battaniyesi yapılışı. Çok şık ve kolay bir battaniye. Örgü tek kişilik battaniye olarak, yatak örtüsü olarak da örebilirsiniz. Köşeden başlıyoruz ve bütün olarak ilerliyor. Renk düzenini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bebe yünleri, akrilik iplerle örebilirsiniz. Şiş örgü modellerinden çok güzel bir örnek. Kolay ve şık. Haraşo bebek battaniyesi yapımını püsküllerle süsledik. Dilerseniz kenar oyası modelleri ile de süsleyebilirsiniz. Köşeden başlayarak ilerleyen bütün giden battaniyeler arasında selanik battaniye yapımını örebilirsiniz. Daha fazla bebek battaniyesi yapılışı için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz. Şimdi gelelim şiş ile yapılmış haraşo bebek battaniyesi yapılışına.

Bebek Battaniyesi Örgü

Renk renk çok şık bir battaniye. Kenarı püsküllerle süslenmiş bir örnek. Örmesi de çok kolay. Haraşo örgü modelini her iki taraftan düz olarak veya ters olarak örerek yapabilirsiniz. Ben haraşoyu düz olarak örenlerdenim. Haraşo bebek battaniyesi yapılışını da siz bildiğiniz haraşo tekniği ile örebilirsiniz. Dilerseniz örnekli bir model koyup örebilirsiniz.

Haraşo Bebek Battaniyesi Yapılışı 8

Battaniyenin yapılışı için 15 – 20 cm lik iplik bırakarak 3 ilmek ile başlıyoruz. Bıraktığımız ipliği püskül birleşiminde kullanacağız. 3 ilmek ile başladık son ilmeklerden artırma yaparak 5 ilmeğe çıkartıyoruz. Kenar kısımlardan artırma yaparak örmeye devam ediyoruz. İstediğiniz uzunluğa ulaştıktan sonra eksiltme kısmına geçiyoruz. Yine kenarlardan 2 ilmeği birlikte eksilterek örüyoruz. 3 ilmek ile bitiriyoruz. Köşe kısımlarına püskül takıp bitiriyoruz.

Haraşo Bebek Battaniyesi Yapılışı 9

Haraşo Bebek Battaniyesi Yapılışı 10

Haraşo Bebek Battaniyesi Yapılışı 11

Haraşo Bebek Battaniyesi Yapılışı 12

Ve battaniye bitti. Çok güzel oldu.

Kaynak :https://www.purlsoho.com/create/2014/04/27/lauras-loop-colorblock-bias-blanket/

Benzer İçerikler
One thought on “Haraşo Bebek Battaniyesi Yapılışı”
  1. Zeliha dedi ki:

    Merhaba kenar artırmalarını böyle düzgün durması için video çekip göstermeniz iyi olurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler