Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Selanik Battaniye Yapımı

Haraşo bebek battaniye modellerinden çok güzel bir model yapılışı hazırladık. Selanik battaniye yapımı. Baştan sona anlatımlı. Bebek battaniyesinin en güzel örneklerini sizler için hazırlamaya devam ediyoruz. Tüm ayrıntıları ile örgü modellerini hazırlıyoruz. Yepyeni örnekler, yeni çıkan modeller, örmekten vazgeçemediğimiz klasik örnekler… Ne ararsanız bizde var. Yok yok. Kuzulu battaniye yapımı çok sorulan bir örnek mesela. Biz onu resimli anlatımlı olarak hazırlamıştık önce. Çok ilgi duydu, çok istek aldı video çekmeye çalıştık. Yine aynı şekilde ekose desenli fıstıklı bebek battaniyesi yapımı da önce resimli paylaştığımız modellerden. Ve çok istek aldı. Bizde videolu olarak çekmeye çalıştık. Lif ipinden battaniye olarak yapacağınız çok güzel bir model. Şiş örgü modellerinden, tığ işi örgü modellerinden, motifli örneklerden birçok tarifi bulabilirsiniz. Bugünkü örneğimiz şiş örgü modellerinden selanik battaniye yapımı.

Selanik Battaniye Nasıl Yapılır?

Haraşo battaniye. Selanik battaniye yapımı köşeden başlayarak ilerleyen kare bir battaniye. Bebe yünleri ve beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Kullanacağınız iplere uygun şişlerle örebilirsiniz. Bu örnekte haraşo örgü modeli nasıl yapılır, yalanca selanik , örgüde artırma, eksiltme nasıl yapılır bu teknikleri de görmüş olacağız. Örgüye 5 ilmek atıp 5 sıra haraşo örüyoruz. Daha sonra yanlardan artırma yapıp battaniyeye şekil vermeye başlıyoruz.

Selanik Battaniye Yapımı

Selanik Battaniye Yapımı 1

Çok şık kenarları baklava dilimli bir battaniye. Dilerseniz battaniyenin üzerini çeşitli tekniklerle süsleyebilirsiniz. İşte selanik battaniye yapımının videosu. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler