Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Altıgen Motifli Ekose Bebek Battaniyesi

Bebek battaniyesi modelleriyle devam ediyoruz. Sırada yuvarlak motiflerle hazırlanmış ekose bebek battaniyesi tarifi var. Kolay bebek battaniyesi modellerinden. Yuvarlak motifi iç kısım olarak örüyoruz. Daha sonra dış çevresini tamamlayarak altıgen motife çeviriyoruz. Altıgen motifler bebek battaniyelerinde çok kullanılıyor. Sizde battaniye modelleri arıyorsanız bu güzel, kolay altıgen motifli ekose bebek battaniyesini örebilirsiniz.

Bebek battaniyesi örerken en güzel örgüleri, örnekleri araştırıp çocuklarımız için torunlarımız için örüyoruz. Mesela hem kız bebekler için hem de erkek bebekler için öreceğiniz örgü ayıcıklı battaniye yapılışı çok beğeneceğiniz modellerden. 2 motifin tamamlanmasından oluşuyor. Kolay motifli bebek battaniyesi çok hoş papatya motiften oluşuyor. Sevdiğiniz renklerle çiçekleri örüp battaniyelerinizi tamamlayabilirsiniz. Tığ işi motifli battaniye yapılışı için detaylara geçelim. Keyifle yeni bebek battaniyesi modelini örelim.

Altıgen Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Modelde gördüğümüz battaniye motifiyle, rengiyle, kenar süslemeleriyle çok şık olmuş. Eğer sizde aynı ölçülerde aynı renklerde örmek isterseniz kırmızı, pembe, sarı, koyu gri, açık gri, yavru ağzı renklerini hazırlayabilirsiniz. Yada elinizde olan ipleriniz varsa onları kullanabilirsiniz.

Altıgen motifli ekose bebek battaniyesi 137 x 152,5 cm civarında. Yapacağınız battaniyenin ölçülerine göre motiflerin sayısı değişecektir. Bu battaniye için 11 sarı, 13 açık gri, 26 kırmızı, 26 pembe, 39 adet ise yavru ağzı ve pembe kullanılmış. Her motifin son turunda gri renk kullanılmış ve motifler birbirine eklenmiş. Motif şemasını ve ekleme şeklini görelim.

Altıgen Motifli Ekose Bebek Battaniyesi 1

Tüm parçaları birleştirdikten sonra battaniyenin kenarlarına renk renk ponponları ekleyelim. Süsleyelim.

Altıgen Motifli Ekose Bebek Battaniyesi

Altıgen Motifli Ekose Bebek Battaniyesi 2

Kaynak : http://prjaga.com/vyazanie-dlya-doma/odeyalo-pokryvalo-pled/pled-iz-shestiugolnikov-kryuchkom

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler