Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Geometrik Desenli Tığ İşi Battaniye

Bebek battaniyesi modellerinden yine güzel bir tarif hazırladık. Artık ipleri değerlendirme, parça ipleri değerlendirme projelerinden. Severek öreceğimiz geometrik desenli tığ işi battaniye bildiğimiz motiflerden oluşuyor. Hanım dilendi bey beğendi motifi. Motifti çeşitli boylarda örüyor ve çok güzel şekil veriyoruz. Bebek battaniyesi modellerinde sevdiğiniz renk düzeninde şemalı anlatımla yeni desen battaniyeyi keyifle örebilirsiniz. Bebek battaniyesinde genelde bebe yünleri, pamuklu ipler kullanıyoruz. Akrilik karışımlı iplerde kullanıyoruz. Bebek haberini aldığımızda en çok ördüğümüz örgülerden biri battaniye modelleri. Tığ işi örgü modelleri, şiş örgü modelleriyle en güzel battaniyeleri örüyoruz. Mesela örgü bebek battaniyesi modelleri anlatımlı örnek çok hoş çok güzel bir örnek. Kolay örgülerden. Örgüye yeni başladıysanız rahatça battaniyeyi örebilirsiniz. Bebek battaniyesi yapımı tığ işi veya şiş örgülerle örülmüş birçok örnek var. Hepsine önceki içeriklerden ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni modelimize geçelim.

Geometrik Desenli Battaniye Nasıl Örülür?

4 mm kalınlığında tığ ve pamuklu iplerle örülmüş çok hoş göz alıcı bir battaniye tarifi hazırladık. Battaniyenin boyutları 112 cm genişliğinde. Tabi bu ölçüler kullanacağımız ipin kalınlığı, tığ ve el ölçüsüne göre değişiklik gösterecektir. Kanepe, koltukları süslemek için örebiliriz. Yatak şalı olarak örebiliriz. Bebek battaniyesi olarak örebiliriz.

Geometrik Desenli Tığ İşi Battaniye 4

Battaniyemizin şeması yukarıdaki gibi. Ortadan başlayıp kenarlara doğru büyüyerek ilerleyen bir battaniye. Birçok renk uygulamasıyla örebilirsiniz. Son olarak geometrik desenli tığ işi battaniye duruşuna göz atalım.

Geometrik Desenli Tığ İşi Battaniye

Geometrik Desenli Tığ İşi Battaniye 2

Geometrik Desenli Tığ İşi Battaniye 3

Geometrik Desenli Tığ İşi Battaniye 1

Kaynak : http://euroroma.com.br/blog/manta-de-croche-geometrica/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler