Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi Yapımı Tığ İşi

Bebek battaniyesi modelleriyle devam ediyoruz. Bebek battaniyesi için çok güzel modellerin en güzel modellerini anlatımlı olarak hazırlamaya devam ediyoruz. Bebek battaniyesi yapımı tığ işi olarak hazırladığımız örneği kadife ip bebek battaniyesi, bebe yünleriyle bebek battaniyesi, pamuklu iplerle örgü bebek battaniyesi olarak örebiliriz. Az sonra paylaşacağımız modelin yapılışını hem şemalı hem adım adım resimli hem de videolu olarak hazırladık. Videoda kadife iple örülmüş halini göreceğiz. Bu sayede kadife iple örüldüğünde nasıl durduğunu da görmüş olacağız. Bebek battaniyesi yapılışı anlatımlı örneğin boyutlarını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Gökkuşağı renklerinde battaniyeyi artık iplerle de örebilirsiniz. Tığ işi motifli battaniye yapılışı örmek isterseniz de önceki yazıları inceleyebilirsiniz. Şimdi düz örülen örneğin detaylı anlatımına geçelim.

Tığla Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Ana renk beyaz aralarda ise dilediğimiz renklerde kullanacağımız renkli ipler. Batik ipler veya tek renk ipler. Bebek battaniyesi yapımı tığ işi örneği kırlent modellerinde, paspas modellerinde de kullanabilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Model tek renk olarak da çalışılabilir. İlk olarak sizlere battaniyenin şemasını göstermek istiyorum.

Bebek Battaniyesi Yapımı Tığ İşi 7

Şemamızı inceledikten sonra sıra geldi resimlerle adım adım örneğin yapılışını incelemeye.

Bebek Battaniyesi Yapımı Tığ İşi

Bebek Battaniyesi Yapımı Tığ İşi 1

Bebek Battaniyesi Yapımı Tığ İşi 2

Bebek Battaniyesi Yapımı Tığ İşi 3

Bebek Battaniyesi Yapımı Tığ İşi 4

Evet sıra geldi battaniyenin bittiğinde nasıl durduğunu görmeye.

Bebek Battaniyesi Yapımı Tığ İşi 5

Bebek Battaniyesi Yapımı Tığ İşi 6

Bebek Battaniyesi Yapımı Tığ İşi 8

Bebek Battaniyesi Yapımı Tığ İşi 9

Nasıl durduğunu da inceledik. Harika görünüyor değil mi. Sıra geldi son olarak videolu olarak modelin yapılışını izleyelim. Bol hobili huzurlu günler. İyi seyirler.

Kaynak : https://haakmaarraak.nl/rainbow-catherine-wheel-blanket

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler