Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Motifli Battaniye Yapılışı

Tığ işi örgü modelleri ve yapılışlarından kırkyama örgü modellerini andıran motif yapımı hazırladık. Bebek battaniyesi olarak muhteşem duracak bir örnek. Evde kalan ipleri değerlendirmek için öreceğimiz şahane bir battaniye modeli. Bu modeli biraz daha kalın iplerle örerek örgü paspas modelleri yapsak sizce de çok güzel olmaz mı. Banyolarda çiçekler açar. Altına parça kumaşlar geçirerek piknik örtüsü, piknik halısı olarak kullanabiliriz. Yada örgü yatak örtüsü modelleri olarak kullanabiliriz. Şahane olur. Lif ipi kullanarak lif modellerine yeni bir tasarım kazandırabiliriz. Her haliyle muhteşem duracak, birçok yerde farklı şekilde kullanılacak örgü modelleri ve yapılışlarından.

Bebek battaniyesi olarak örmek istediğinizde ölçüleri kullanacağınız alana göre belirleyebilirsiniz. Mesela puset örtüsü, bebek arabası için örgü olarak düşünürseniz 60 x 60 cm ebatlarında, 70 x 70 cm ebatlarında örebilirsiniz. Battaniyede ideal boy ise 90 x 90 cm. Battaniyeyi tek renkli, 2 renkli – 3 renkli veya daha çok renkli olarak örebilirsiniz. Patchwork görünümlü örgüleri seviyorsanız bu örnek tam sizlere göre. Kırkyama örgüler artık ipleri değerlendirmenin en güzel yollarından biri. Kırkyama örgü battaniye yapılışı yine seveceğiniz örneklerden. Şişle battaniye örmek isterseniz kırkyama bebek battaniye modellerine bir göz atabilirsiniz. Gelelim şimdi çok beğeneceğinizi düşündüğümüz tığ işi motifli battaniye yapılışına.

Kolay Motifli Battaniye Nasıl Örülür?

Trabzanlarla ve kafeslerle yapılmış çok hoş bir battaniye. Evde parça parça ipleriniz çoksa az sonra paylaşacağımız modeli örmek için kullanabilirsiniz. Tığ için ise iplerinize uygun ölçüyü tercih edebilirsiniz.

Tığ İşi Motifli Battaniye Yapılışı 3

Renk renk çok güzel duruyor. Tığ işi motifli battaniye yapılışının nasıl örüldüğünü merak ediyorsunuz değil mi. İlk olarak nasıl durduğuna bakalım sonra hemen videoya geçelim. İyi seyirler.

Tığ İşi Motifli Battaniye Yapılışı 2

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler