Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı

Bebek battaniyesi modellerinde çok güzel bir model yapılışı hazırladık. Dilediğiniz renklerde öreceğiniz kolay motifli örneklerden. Motifli battaniye modelleri anlatımlı modelde akrilik ipler, bebek yünleri, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Battaniyelerde veya diğer örgülerimizde kullanacağımız çok fazla ip seçeneği var. Motifli battaniye modelleri anlatımlı önekte, tığ işi örgülerde, şiş örgülerde beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi yapılışı anlatımlı model gibi yapılışını paylaştığımız çok örnek var. Şemalı, resimli, videolu çeşit çeşit modellerin anlatımını hazırladık. Mesela renkli bebek battaniyesi modeli yapılışı çok severek öreceğiniz modellerden. Renkli örgüleri seviyorsanız mutlaka incelemeniz gereken modellerden. Kolay motifli battaniye modellerinden çok seveceğiniz örneğin hemen anlatımına geçiyoruz.

El Örgüsü Motifli Battaniye Yapılışı

Motifi adım adım resimli hazırladık. Ayrıca resimlere bakarak bende sizlere anlatımı aktaracağım. Yine modelin tek renk olarak yapılmış halini videodan izleyeceğiz. Motifi dilediğiniz turda renk değişimi yaparak örebilirsiniz. İlk olarak motifli battaniye modelleri anlatımlı örneğin nasıl göründüğüne bakalım.

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 10

Motifin yapılışına sihirli halkayla başlayalım. Daha sonra içine 3 zincir çekip yanına 1 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. 1 zincir çekelim. 2 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. Bu şekilde 8 yuva olacak şekilde örelim.

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 7

İster renk değiştirelim ister aynı renkle devam edelim. İlk yuvaya ipimizi sabitleyelim. 3 trabzan yapalım. 1 zincir çekelim. Bir sonraki yuvaya geçelim. Aynı yere 3 trabzan, 2 zincir, 3 trabzan yapalım. 1 zincir çeki diğer yuvaya atlayalım. Yuvaya 3 trabzan yapalım. Bu şekilde 1 köşe 1 tek batarak örelim.

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 8

Şimdi 4 trabzan yapıp köşe kısmına gelelim. Aynı şekilde köşe yapalım. 7 trabzan yapıp 1 zincir çekip köşeye gelelim. Bu şekilde turu tamamlayalım. Son kısma gelince 3 trabzan yapıp bitirelim.

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 9

Bir sonraki turda aralara 11 trabzan yapacağız. Bu şekilde tur sayısını istediğiniz gibi artırabilirsiniz.

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 10

Artık sıra geldi battaniyenin bitmiş halini görmeye.

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 11

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 12

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 13

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 1

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 5

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 3

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 4

Motifli Battaniye Modelleri Anlatımlı 6

Motifli battaniye modelleri anlatımlı örneğin videosunu izlemeden geçmeyelim.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/country-christmas-afghan-

www.hookedonhomemadehappiness.com/country-christmas-afghan-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler