Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Anlatımlı

Bebek battaniyesiyle devam ediyoruz. Kolay bir battaniye anlatımı hazırladık. Renk renk çizgi çizgi battaniyemizi herkes rahatlıkla örebilir. Örgüye yeni başlayanlarda battaniyeyi istedikleri ölçülerde örebilirler. Bebek battaniyesi tığ işi olarak ördüğümüz örgülerden. Kenarında çok güzel oyamız var. Battaniyenin kenarına kenar oyasından sonra püskül takarak tamamlıyoruz. Battaniye için beğendiğiniz farklı kenar oyalarını kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz kenar oyalarını kullanabilirsiniz. Tığ işi bebek battaniyesi yapılışı için elimizde olan parça ipleri de kullanabiliriz. Renkli örneklerden olduğu için parça ipler rahatlıkla kullanılabilir. Tığ işi motifli battaniye yapılışı için anlatıma geçelim. Sonra keyifle battaniyemizi örelim. Detaylarıyla örgü bebek battaniyesi modelleri anlatımlı örnek.

Örgü Bebek Battaniyesi Yapımı

Diz battaniyesi, TV battaniyesi, bebek battaniyesi, tek kişilik battaniye, çift kişilik battaniye olarak öreceğimiz şahane bir model. Hem kolay hem de çok şık. Battaniye için 6 mm tığ kullanılmış. 6 mm tığlarla uygun ipler kullanabilirsiniz. Battaniyenin ölçüleri 128 x 152,5 cm ebatlarında. Ölçüler tığ ve ip kalınlığına göre değişecektir. İlk olarak battaniyenin şemasıyla başlayalım.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Anlatımlı

Battaniyeye 189 zincir çekerek başlıyoruz. 3. zincir üzerine batarak tekli trabzan yapalım. Sık iğne gibi batıyoruz. İlmeği tığa alıyoruz. Sonra sık iğne gibi hepsini bir örüyoruz. Tekli trabbzan bu şekilde yapılıyor. 187 tekli trabzan olacak. Şimdi alttaki şemada olduğu gibi arka ilmeklere batarak tekli trabzan yapalım. Bu şekilde istediğimiz boyutlara gelene kadar öreceğiz. İstediğimiz turda renk değişikliği yapabiliriz.

Sonra üstteki şemada olduğu gibi kenar oyasını örüyoruz. Püskülle son noktayı koyuyoruz. Örgü bebek battaniyesi modelleri anlatımlı örneğin nasıl durduğuna bakalım.

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Anlatımlı 2

Örgü Bebek Battaniyesi Modelleri Anlatımlı 1

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/caron-crochet-parallel-lines-throw/CAC0502-032124M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler