Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Bebek Battaniye Modelleri

Tığ ile ördüğümüz harika bir bebek battaniyesi tarifi daha. Motifli bebek battaniye modelleri yapılış aşamalarını sizlere adım adım resimlerle hazırladık. Adımları takip ederek çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Yepyeni modellerin yapılışına bir tık uzaktasınız. Tüm modellerin yapılışına, yeni modellere bizi takip ederek ulaşabilirsiniz. Altıgen motifli çok güzel bir örnek. Orta kısmını düz yaptığımız modelde var, aynı motifi çiçekli olarak yaptığımız modelde. İki motifi birbirine karıştırarak yapabilirsiniz. Veya tek olarak yapabilirsiniz. 4 yapraklı yonca motifi yapılışı da yine en beğenilen motifler arasında. Bebek battaniyelerinde harika duruyor. Son modellerden olan popcorn yazılı battaniye modelleri de çok güzel oluyor. Çocuklarınızın isimlerini yazabileceğiniz şerit şerit harika battaniyeler. Şimdi en az onlar kadar güzel olan motifli bebek battaniye modellerinin yapılışına geçelim.

Motifli Battaniye Örnekleri

Motifli bebek battaniye modellerini istediğiniz renk düzeninde ve istediğiniz ölçülerde yapabilirsiniz. Kolay ve çok şık duran bir motif. 2 – 3 renk uygulaması ile yapabilir veya daha fazla renkle örebilirsiniz. Motifleri birbirine sık iğne ile birleştiriyoruz. Dikerek de birleştirebilirsiniz. Motiflerin büyüklüklerini de yine tur sayısını artırarak veya azaltarak ayarlayabilirsiniz.

Motifli bebek battaniye modelleri için aşağıdaki adımları takip edeceğiz. Motiflerin orta kısmını birçok farklı şekilde yapabiliriz. Tur sayısını baştaki trabzanlara artırma yaparak büyütebiliriz.

Motifleri birbirine sık iğne ile ekliyoruz. İsterseniz tüm motifleri dikerek de birleştirebilirsiniz. Battaniye çok güzel duruyor. Şeker gibi. Hadi şimdi bitmiş haline bakalım. Bu arada battaniyenin kenar kısmı dilimli duruyor. İsterseniz buralara yarım motif yapabilirsiniz. Kenar oyası olarak trabzanlar yapabilirsiniz.

Kaynak : https://shropshirescrappersuz.blogspot.com/2016/10/day-7-blog-tour-spinning-top-pattern.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler