Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kedili Battaniye Yapılışı

Çok sevimli bir battaniye tarifi daha var sırada. Tığ işi ve kanaviçe etamin örneklerinin birleşiminden oluşan bir battaniye. Çarpı işinden çok bir çalışma yok ama kulaklar, gözler yapılışında kullanıyoruz. Battaniyenin temeli sık iğne üzerine kurulu. Kedili battaniye yapılışı şablonları ayrıntılı bir şekilde hazırladık. Biraz tığı işi biliyor ve sık iğne biliyorsanız kolaylıkla örebilirsiniz. Renk değiştirmeleri ise daha önce sizlere gösterdiğimiz amigurumi renk değiştirme nasıl yapılır çalışmasında olduğu gibi yapabilirsiniz. Motif motif ördüğümüz bir bebek battaniyesi. Kedilerden 4 farklı motifimiz var birde pati motifimiz var. İsterseniz tek kedi motifini örebilirsiniz. Veya modeldeki gibi tüm kedileri örebilirsiniz. Renklerini de yine kendi zevkinize göre istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım örgü modelleri ve yapılışına.

Kedi Desenli Battaniye

Kedi desenli battaniye hazırladık. Motif motif ördüğümüz bir model. Kedili battaniye yapılışı için hemen kullanacağımız şablonlarla başlamak istiyorum. Daha sonra detaylara geçeceğiz.

Kedili Battaniye Yapılışı 4

Kedili Battaniye Yapılışı 6

Kedili Battaniye Yapılışı 13

Kedili Battaniye Yapılışı 15

Kedili Battaniye Yapılışı 8

Motiflerimiz zincir çekip üzerine sık iğne yaparak örüyoruz. 4 kedi 1 patiden oluşuyor modellerimiz. Motifleri 4 x 4 olacak şekilde eklediğinizde ölçüleri 108 x 106 cm oluyor. 16 motiften oluşuyor.

Kedili Battaniye Yapılışı 18

1 motif için 48 zincir çekiyoruz. Ve üzerine sık iğne yapıyoruz. Motifin temel şeması aşağıdaki gibi. Yeri geldiğinde hangi kedi şablonunu örüyorsak renk değiştirip yine sık iğne ile devam ediyoruz.

Kedili Battaniye Yapılışı 10

Motiflerin hepsini birbirine aşağıdaki gibi sık iğne ile veya dikerek birleştiriyoruz.

Kedili Battaniye Yapılışı 9

Kedili Battaniye Yapılışı 3

Kedili Battaniye Yapılışı 2

Motif detaylarını bitirdik. Birleştirme detaylarını da bitirdik. Siz birleştirme olarak bildiğiniz bir teknik varsa onu kullanabilirsiniz. Kenar oyası modelleri olarak da farklı kenar motifleri kullanabilirsiniz. İşte kedili battaniye yapılışı bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8531/zhifa

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler