Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Çiçek motifli battaniye nasıl yapılır birçok desende paylaşımlarımız oldu. Şimdi iki farklı motiften oluşan içinizi ısıtacak çiçekli bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. İki motifin şemasını da vereceğiz. Kolayca örebilecek istediğiniz projede kullanabileceksiniz. Çiçek motifli bebek battaniyesi tarifini kırlent modellerinde de kullanabilirsiniz. Tek kişilik battaniye, yatak örtüsü gibi projelerinizde de kullanabilirsiniz. Bizde o kadar çok bebek battaniyesi modeli anlatımı var ki beğendiğiniz her projeyi farklı bir örgü modelinde de kullanabilirsiniz. Uygun olan modelleri paspas modellerinde kullanabilirsiniz mesela. Hırka modellerinde, yelek ve şal modellerinde kullanabilirsiniz. Atkı, boyunluk ve şapkalarda kullanabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız örnekten uzun hırka olur diye düşünüyorum. Sizce de olmaz mı. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan yapılışına geçelim.

Motifli Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

Çiçekli bebek battaniyesi yapılışı için akrilik ipler, yün karışımı ipler ve pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Neşeli çiçek motiflerinden oluşan battaniye kasvetli kış günlerinden sizi uzaklaştırır, serin yaz akşamlarında ısıtır. Modelde verdiğimiz battaniyenin ölçüleri 83 x 83 cm. 64 kare motiften oluşuyor. Bu motiflerin 32 tanesi papatya desenli. Bir motifin boyutları ise yaklaşık 9,5 x 9,5 cm ebatlarındadır.

Çiçekli Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Motilerimizin şemasını görelim.

Çiçekli Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

Çiçekli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Motifleri merkezden başlıyoruz. Sihirli halka yaparak 1 turdan şemaları takip ediyoruz. Motifleri birbirine aşağıda gördüğünüz şemada olduğu gibi zincirlerle ekliyoruz.

Çiçekli Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Battaniyemiz hazır. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Çiçekli Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Çiçekli Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Çiçekli Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/pled-kryuchkom-iz-tsvetochnyih-motivov-margaritka/

Benzer İçerikler
One thought on “Çiçekli Bebek Battaniyesi Yapılışı”
  1. Mirian dedi ki:

    bellooooooooooooo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler