Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parça Parça Battaniye Yapımı

Parça parça kumaşlarla ve örgü ile yapılmış bebek battaniyesi yapılışı var sırada. Parça parça battaniye yapımı için parça parça kumaşlar kullanıyoruz. Pamuklu kumaşlar kullanabilirsiniz. Pazen kumaşlarla yapabilirsiniz. Ve kumaşlarınıza uygun iplerle kenar oyası yaparak istediğiniz ölçülerde battaniyeleri yapabilirsiniz. Kırkyama battaniye modellerinden örgü veya yine kumaşlarla yapılmış örneklerden bahsettik. Yine benzer tarzda yaptığımız model var. Kırkyama battaniye yapımından detaylarına göz atabilirsiniz. Örgü çiçek modelleri ile süslediğimiz kumaş ve örgünün birleşiminden oluşan bir battaniye idi. Kırkyama bebek battaniyesi yapımı ise sadece kumaşlarla yapılmış bir battaniye. Bu benzeri daha çok modelimiz var. Önceki tariflerden ulaşabilirsiniz.

Kolay Battaniye Yapımı

Parça parça battaniye yapımı için renkli kumaşlar, keçe, pamuklu iplik kullanacağız. Daha önce diktiğiniz projelerden kalan ipleriniz varsa o kumaşları kullanabilirsiniz. Battaniyede kumaşla olan kısımların arasına keçe koyulmuş. Siz isterseniz koymayabilirsiniz. Ben kalın olması açısından ve ağırlık yapar dişe düşündüğüm için keçe kullanmazdım. Kumaşların kenarına tığ ile trabzanlar yapıyoruz. Dilerseniz farklı örneklerde kullanabilirsiniz. Su taşı modelleri de güzel olabilir. Çeşitli kenar oyası modelleri de güzel olabilir.

Parça Parça Battaniye Yapımı 2

Parça Parça Battaniye Yapımı 4

Parça Parça Battaniye Yapımı 3

Parça Parça Battaniye Yapımı 6

Parça Parça Battaniye Yapımı 5

Parça Parça Battaniye Yapımı

Parça Parça Battaniye Yapımı 1

Parça Parça Battaniye Yapımı 9

Battaniyemizin aşamalarını inceledik. Kumaş parçalarını dikiş makineniz yoksa elinizde dikebilirsiniz. Basit bir dikiş. Battaniyenizin ölçülerini de istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Kırkyama örgü yatak örtüsü olarak da tasarlayabilirsiniz. Sadece renk renk keçeler ve kenar kısımlarına oyalar yaparak da battaniyenizi tasarlayabilirsiniz. İki farklı renkle örülmüş battaniye örneklerine bakalım. Ve kendi beğendiğimiz şekilde battaniyemizi yapalım.

Parça Parça Battaniye Yapımı 8

Parça Parça Battaniye Yapımı 7

Kaynak : https://www.quiltingboard.com/tutorials-f10/my-crocheted-quilt-tutorial-pics-t240626.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler