Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Begonya Çiçeği Motifi Yapılışı

Tığ işinden güzel bir örnek daha. Daha önce sizlere şiş örgü begonvil şal yapılışından bahsetmiştik. Şimdi tığ işi begonya çiçeği yapımından bahsedeceğiz. Bebek battaniye modellerinde, kırlent modellerinde kullanabilirsiniz. Çok güzel bir motif.  Örgü çanta modellerinde kullanabilirsiniz. Yapılışını sizlere ayrıntılı bir şekilde vereceğiz.

Tığ İşi Begonya Çiçeği Nasıl Yapılır?

Çiçeğimizin şeması aşağıdaki gibidir. Kat kat çiçek yapıyoruz.

Videolu, Begonya Çiçeği Motifi Yapılışı

1.tur : 3 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 6 zincir çekelim ve halka içine trabzan ile batalım. 3 zincir çekip aynı yere trabzan ile tekrar batalım. Bu şekilde 6 yuva daha yapalım. Toplamda 8 yuva olacak.

3.tur : Renk değiştirelim. 1 zincir çekelim. İlk yuva içine sık iğne ile batalım. Aynı yere 1 tekli trabzan, 3 trabzan, 1 tekli trabzan yapalım. . Tekrar aynı yere 1 sık iğne ile batalım. Diğer yuvalara da aynı işlemleri tekrar ederek çiçeğimizin yapraklarını yapalım.

4.tur : Renk değiştirelim. 1 zincir çekelim. Hemen yanına sık iğne ile batalım. 4 zincir çekelim. İki yaprak arasına sık iğne ile batalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

5.tur : Bu turda yuvaların içine yaprak yapıyoruz. Aynı yere 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 5 trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapalım.

6.tur : Bu turda tekrar yuvalar oluşturuyoruz. 1 zincir çekip trabzana önden batarak sık iğne yapıyoruz. 6 zincir çekip diğer iki yaprağın arasına atlayıp aynı işlemi yapalım.

7. tur : Bu turda tekrar yuvaların içini doldurarak yaprak yapıyoruz. Aynı yere 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 7 trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne yapıyoruz.

Çiçeğimiz hazır. Yapılış videosunu ve kalan kısımları videodan takip ederek yapabilirsiniz. Kırlentimiz bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek.

Videolu, Begonya Çiçeği Motifi Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler