Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Zikzak Battaniye Yapılışı

Yepyeni bir model. Zikzak battaniye modellerinden bahsetmiştik daha önce. Bu modeli Türkiye’de ilk defe bizde göreceksiniz. Şemalı ve ayrıntılı resimli olarak anlatımını bulabilirsiniz. Zikzak battaniye şemaları yayınlamıştık. Orada beğendiğiniz modelleri kullanabilirsiniz. Zikzak örgü modelleri bebek battaniye modellerinde çok güzel duruyor. Zikzak modelinin yapılışı keyifli olarak ilerliyor. Birazdan paylaşacağımız çiçekli zikzak battaniye yapılışı biraz ağır bir örnek. Bütün olarak ilerliyor. Çiçekleri sonradan eklemiyoruz. Hepsi bir olarak örülüyor. İsterseniz tek renk isterseniz renkli olarak örebilirsiniz. Her iki şekilde de yapılmış örneklerini göreceksiniz. Fıstıklı zikzak örgü modeli yapılışı da harika bir örnek. Battaniye modellerinizde kullanabilirsiniz. Zikzak örgü lif yapılışı lif modelleri olarak tasarlanmış bir model ama bebek battaniyesi olarak da örüp kullanabilirsiniz.

Çiçekli Zikzak Battaniye Nasıl Örülür?

Çiçekli zikzak battaniye yapılışı için 24 ve katları +2 zincir çekerek başlıyoruz. Bebek battaniyelerinde, bebek yelek modellerinde kullanılabilir. Angora iplerle etol şal modellerinde de kullanılabilir. Şimdi çiçekli zikzak battaniye yapılışının şemasına bir göz atalım.

Çiçekli Zikzak Battaniye Yapılışı

Zincirimizi 24 ve katları +2 zincir çekerek belirliyoruz. Ve üzerine tüm zincirlere batarak sık iğne yapıyoruz. Daha sonra her bir zincir üzerine şemada olduğu gibi trabzanlar yapıyoruz. Ve yine her bir zincir üzerine sık iğne yapıyoruz.

Çiçekli Zikzak Battaniye Yapılışı 1

Ve şimdi çiçekli kısımlara geçiyoruz. Çiçekler için 13 zincir çekiyor ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Çiçekleri yaptıktan sonra yine sık iğneli, trabzanlı zikzaklı kısma geçiyoruz.

Çiçek, zikzak, çiçek zikzak olarak istediğimiz ölçülere ulaşana kadar örüyoruz.Renkli, sade istediğiniz şekilde örebilirsiniz.

Çiçekli Zikzak Battaniye Yapılışı 28

Çiçekli Zikzak Battaniye Yapılışı 29

Çiçekli Zikzak Battaniye Yapılışı 30

Çiçekli Zikzak Battaniye Yapılışı 31

Çiçekli Zikzak Battaniye Yapılışı 32

Kaynak : https://mypicot.com/2093.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler