Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zikzak Battaniye Şemaları

Sizler için birkaç model zikzak battaniye yapımı şemaları hazırladık. Kendiniz için kolay gelen modeli yapabilirsiniz. Daha önce sizlere farklı şekillerde zikzak battaniye örneklerinden bahsetmiştik. Mesela çiçekli zikzak battaniye yapımından, dalgalı zikzak battaniye yapımından, dolgulu zikzak battaniye yapımından bahsettik. Şimdi farklı şekillerde yapılmış zikzak battaniye modellerinin şemalarını hazırladık. Renk renk yapabilirsiniz. 2 – 3 renkten oluşan battaniye modelleri yapabilirsiniz. Çok şık oluyor zikzaklı modeller. Kenar oyası modeli olarak kenar kısımları dilimli olduğu için örnek koyulmuyor çoğu zaman ama isteyenler beğendikleri , modele yakışan kenar oyası uygulamaları yapabilirsiniz.

Zikzak Battaniye Örnekleri Şablonları

Her modelin örülmüş olarak uygulaması yok. Size kolay gelen modelleri örebilirsiniz. Şemalar ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Şablonda + lar sık iğneyi temsil ediyor. Noktalar zinciri, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Uzun çizgilerin üzerinde bulunan çizgiler ise tığa kaç kep ip dolayacağınızı temsil ediyor. Halkalar da zinciri temsil ediyor. Şimdi şemaları görebiliriz.

Şemalardan birinin örülüp uygulandığından nasıl göründüğüne bakalım. Çok güzel ve hepsi kolay model. Tığ işi örgü modelleri olarak yapılıyor hepsi. Yeni başlayan arkadaşlarımız da kolayca yapabilirler. Şemadaki sembollerin ne anlama geldiğiniz verdik. Zikzak battaniyeleri örerken istediğiniz zincir sayısından biraz daha fazla zincir çekin. Zikzaklı olduğu için kısalıyor örnek.

Zikzak Battaniye Şemaları 2

Zikzak Battaniye Şemaları

Kaynak : http://www.diyideas.ru/pages/4352.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Zikzak Battaniye Şemaları”
  1. Emine Aydemir dedi ki:

    Cok guzel ama yapilisi yok?

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Emine Hanım. Burada bulunan modelleri şemalı olarak verdik. Yapmak istediğiniz şemayı örgüye uyarlamanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler