Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kaleydoskop Battaniye Yapılışı

Harika bir battaniye. Bayılacaksınız. Bazı battaniyeler renk uyumları ile, kullanılan ipler ile muhteşem bir uyum yakalar. Çok güzel görünür. Sizlere öyle bir battaniye yapılışı hazırladık. Kaleydoskop battaniye yapılışı. Kaleydoskop nedir derseniz uç kısmı buzlu camla kapatılmış içine ayna yerleştirilmiş mukavvadan bir kutu içine koyulan renkli cisimlerin oluşturdukları görüntü. Renk cümbüşü. Kaleydoskop battaniye yapılışını, örgü yatak örtüsü olarak örebilirsiniz. Örgü koltuk şalı olarak örebilirsiniz. Tek veya çift kişilik battaniye olarak örebilirsiniz. Veya örgü yastık modelleri olarak örebilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek için örebilirsiniz. Hırka modelleri de güzel olacaktır. Yada etol şal modelleri. Yani kısacası istediğiniz her örgüde kullanabilirsiniz.

Sizlere bu şekilde büyük motifli renkli battaniyelerden bahsettik. Örneğin charlottenin rüyası battaniye yapılışı çok güzel bir örnek. Büyük kare motiflerden oluşuyor. Çiçek bahçesi battaniye yapımı ise altıgen motiflerden oluşuyor. Valentino battaniye yapılışı kare motiflerden oluşan harika bir örnek. Daha fazla battaniye modelleri ve yapılışı için mimuu.com ziyaret edebilirsiniz.

Kaleydoskop Battaniye Nasıl Örülür?

Renkli camların yansımasından esinlenerek örülmüş çok güzel bir model. Battaniyeyi örmeye başladığınızda biran önce bitmesini isteyeceksiniz. Belkide bu güzel kaleydoskop battaniye yapılışını kullanmaya kıyamayacaksınız. Model bildiğimiz tığ işi tekniklerinden oluşuyor. Şimdi örgüde kullanacağımız sembolleri görelim. Ve hemen altta şemayı bulacaksınız.

Kaleydoskop Battaniye Yapılışı 10

Kaleydoskop Battaniye Yapılışı 15

Kaleydoskop Battaniye Yapılışı 14

Kaleydoskop Battaniye Yapılışı 16

Sihirli halka ile başlayıp motifleri şemada olduğu gibi örmeye başlıyoruz. Ve yine şemada olduğu gibi birbirine sık iğne ile ekliyoruz. Dilerseniz dikerek de birleştirebilirsiniz. Ve ortaya harika bir sonuç çıkıyor. Ben bayıldım.

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/shemy-vyazaniya-kryuchkom-pleda-kalejdoskop/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler