Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları

Bebek battaniyesi modellerine evde kalan ipleri değerlendirebileceğiniz harika bir proje hazırladık. Bebek battaniye örgü modelleri ve yapılışları için V trabzanlar modelini kullanıyoruz. Oldukça kolay bir model. Örgüye yeni başlayanlar içinde ideal bir örnek. Kalan ipler evimizde çok bulunuyor. Parça parça her renkten ipler kalıyor. Bu ipleri değerlendirmenin en güzel yöntemleri battaniyeler, hırkalar, bereler örmek. İplerimiz uygun ise lif modelleri örmek. Artık ipleri değerlendirmek için çok projemiz var. Artık yün ipleri değerlendirme olarak yine harika baklava dilimli battaniyemiz var. O modeli de kırkyama örgüler gibi örebilirsiniz. Yelek modelleri örgü anlatımlı olarak bebek yelekleri, bebek hırkaları örebilirsiniz. Renkli örgüler bebekler için harika olacaktır. Tabi kendimiz içinde. Hadi şimdi kolay battaniyenin tarifine geçelim.

Battaniye Modelleri ve Yapılışları

Bebek battaniye örgü modelleri ve yapılışlarını ihtiyacınıza göre istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Yatak örtüsü olarak örmek istiyorsanız istediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayabilirsiniz. Örneğimizin şemasını da sizlere hazırladık. Örgüye başladığınızda modelin kolay olduğunu göreceksiniz. Ve keyifle örmeye devam edeceksiniz. Dilerseniz hemen şema ile anlatıma başlayalım.

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 5

Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Tur tekrarı yaparak istediğimiz boyutlara ulaşana kadar örüyoruz. Kenar kısmı için istediğiniz örneği kullanabilirsiniz. Bu modelde sık iğne ve trabzanlarla yapılmış bir kenar oyası kullanıyoruz. Modeldeki battaniyenin ölçüleri 128 x 170 cm ölçülerindedir. Pamuklu iplik ve 3.5 mm tığ kullanılmış. Sizde elinizde olan iplerle ve uygun tığlarla istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz.

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 2

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 10

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 1

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 6

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 12

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 11

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 9

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 8

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 7

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 4

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 3

Bebek Battaniye Örgü Modelleri ve Yapılışları 13

Kaynak : https://bautawitch.se/2016/06/02/diy-fargglad-v-stitchplad-i-catania/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler