Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Herkes Bu Modelden Bahsediyor: İşte Kadife İpten Elmas Battaniye

Kadife iple videolu anlatımla yepyeni bir örnek hazırladık. Yumuşacık battaniyede çocuklarımızı güvenle yatıracağız. Tığ işinden önden batma tekniğiyle yapılan battaniyede kadife ip dışında kalın farklı iplerde kullanılabilir. Daha ince iplerde kullanılabilir. Tabi bu kez ölçüler, boyutlar, görünüm değişecektir. Kadife iplerle çok güzel örgüler örüyoruz. Kadife ipten amigurumi, kadife ipten çanta, kadife ipten panço, kadife ipten patik, yastıklar, sepetler, şapkalar ördük. Bugün yine güzel bir battaniye tarifi ekleyeceğiz önceki tariflerimiz arasında. Sizde hepsini inceleyebilir en beğendiğiniz modeli örebilirsiniz.

Az sonra bahsedeceğimiz model çok güzel. Herkes bu modelden bahsediyor. İşte kadife ipten elmas battaniye. Yeni modelimize geçmeden birkaç modele değinelim. Tığ ile kadife ipten bebek battaniyesi yine önden batma tekniğiyle örülen örneklerden. Kadife ipten şişle bebek battaniyesi kolay modellerden. Kolay bebek battaniyesi örnekleri arayanlara, şişle bebek battaniyesi örnekleri arayanlara çok uygun bir model. Battaniyelerimizle uyumlu yastıklar, kırlentler örebiliriz. Mesela kadife ipten yastık nasıl yapılır inceleyebilir battaniyelerinizle uyumlu yastıklar örebilirsiniz.

Kadife İpten Elmas Battaniye Nasıl Örülür?

Elmas modeli battaniye örüyoruz. Hem şemasını hem de videolu olarak hazırladık. Yeşil renkle kadife ip battaniye örüyoruz. Çok güzel, çok şık, dokulu duran battaniye. Hemen aşağıda şemayı görelim. Mesela bu şemadan 2 renkli düz trabzanlar, sık iğneler kullanarak paspaslar, düz battaniyeler de örebiliriz. Siyah beyaz baklava desenli battaniye yada paspas şahane durur.

Herkes Bu Modelden Bahsediyor: İşte Kadife İpten Elmas Battaniye 5

Evet şemamızı gördük. Sıra geldi battaniyemizin son halini görmeye.

Herkes Bu Modelden Bahsediyor: İşte Kadife İpten Elmas Battaniye 1

Herkes Bu Modelden Bahsediyor: İşte Kadife İpten Elmas Battaniye

Herkes Bu Modelden Bahsediyor: İşte Kadife İpten Elmas Battaniye 3

Herkes Bu Modelden Bahsediyor: İşte Kadife İpten Elmas Battaniye 2

Herkes Bu Modelden Bahsediyor: İşte Kadife İpten Elmas Battaniye 4

5 mm tığla, 3 adet 288 metre uzunluğunda 3 adet ip kullanılarak örülmüş bir battaniye. İp miktarı örmek istediğiniz battaniyenin boyutlarına göre ip ölçüleri değişecektir. 115 zincir çekilen battaniyenin boyutları 85 x85 cm ebatlarında oluyor. Evet battaniyemizin nasıl durduğuna baktık. Şimdi battaniyemizin örülüşüne geçelim. Eğer modeli çok beğendiyseniz hemen altta tarifini bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Kaynak : https://daisyfarmcrafts.com/crochet-ribbed-diamond-blanket/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler