Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kuzulu Motifli Battaniye Yapılışı

Kuzulu bebek battaniyesi yapımından sonra şimdi sıra geldi kuzulu motifli battaniye yapılışına. Motifli bebek battaniyesi modelleri sevenler için sevimli bir örnek. Oğlunuz için , kızınız için, torunlarınız için, yeğenleriniz için bu sevimli kuzulu battaniye modellerinden örebilirsiniz. Birazdan sizlere videolu olarak nasıl yapıldığını motif birleştirmesinin nasıl yapıldığını göstereceğiz. Bebek battaniyesi modellerinde iplik olarak bebe yünleri, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Minik yavrularımızın tenleri çok nazik olduğu için % 100 pamuklu ipler kullanmakta, antialerjik ipler kullanmakta fayda var. Onların sağlığı her şeyden önemli. Nazik tenlerine ipler zarar vermemeli. Ve battaniyenin temizliği kolay olmalı. Yeni doğan bebekleriniz için battaniyeler örecekseniz ip seçimine biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor. Kullanacağınız iplere göre de tığ ölçülerini seçebilirsiniz. Battaniyelerin renklerini istediğiniz gibi seçebilirsiniz. Kuzulu battaniye için siyah , gri , beyaz kuzular yapabilirsiniz. O yüzden kuzu seçimi için renkleri buna göre belirleyebilirsiniz. Motifin etrafı için dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Sarılar, maviler, pembeler. Ne isterseniz. Şimdi paylaşacağımız motifte tığ işi örgü modelleri ile yapılmış. Daha önce şiş örgü kuzulu battaniye yapılışı paylaşmıştık. Renk olarak pembe, bej , beyaz tercih edilmiş. Sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Tığ işi battaniye modeli ve yapımı video anlatımlı kuzulu modelin yapılışına geçebiliriz.

Kuzulu Motifli Battaniye Yapılışı 1

Kuzulu Motifli Battaniye Yapılışı 2

Kuzu Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Motifin yapılışı kolay. Önce orta kısmı yapıyoruz. Daha sonra kuzunun kafasını yapıyoruz. Bu battaniyeyi örmek çok keyifli olacak. Yanına birde tığ işi kuzu yapımı oyuncak yaparsınız takım olur. Kuzu motifini yaparken kafasını yapmadan önce aşağıdaki gibi görünecek.

Kuzulu Motifli Battaniye Yapılışı

Kuzulu Motifli Battaniye Yapılışı 4

Daha sonra kuzunun kafasını örüp motifin üzerine dikiyoruz. Battaniyemizi motifleri birbirine ekleyerek tamamlıyoruz. Şimdi kuzulu motifli battaniye yapılışının videosuna geçelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler