Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Battaniye Modelleri

Sizlere harika bir örneğin yapılışını hazırladık. İsterseniz bebek battaniyesi modelleri olarak isterseniz de örgü paspas modelleri olarak örüp kullanabileceğiniz bir model. Altıgen bebek battaniyesi modellerinden. Büyük motifli örnekleri sevenler için süper bir örnek. Sizlere modelin yapılışını şemalı olarak hazırladık. Tığ işi biliyorsanız kolaylıkla örebilirsiniz. Trabzanlardan, fıstıklardan oluşan bir model. Koton iplerle örebilir ve ister paspas isterseniz de battaniye olarak kullanabilirsiniz. Boyutları paspasa da uygun. Çok güzel, çok hoş bir battaniye. 6 büyük motif, 6 yarım motif ile battaniye tamamlanıyor. Battaniyenin ölçülerinde kullanacağınız ipler de çok önemli. Kalınlık inceliği battaniyenin boyutlarını etkileyecektir. El örgü battaniye modelleri için kenar olarak farklı örnekleri de kullanabilirsiniz. Battaniye örgüleri için evde kalan ipleri kullanabilirsiniz. Örgü battaniye modeli için o kadar çok beğeneceğiniz örneğimiz var ki. Şimdi Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz modelin ayrıntılı yapılışına geçelim.

Altıgen Battaniye Nasıl Örülür?

El örgü battaniye modelleri yapılışında akrilik iplikler kullanılmış. Aynı modelin 2 farklı renk uygulaması ile örüldüğünde nasıl durduğunu da göreceğiz. Ana renk olarak siyah seçilmiş bir model ve beyaz seçilmiş bir model. İç baklava dilimi motifleri de istediğiniz renklerde yapabilirsiniz. Sizlere fikir verecek 2 farklı renk uygulamalı model var.

Şimdi battaniyemizin şemalarını yakından inceleyelim. Uzun çizgiler trabzan, daire zincir, x ler sık iğne, kanca şekli olan çizgiler trabzana önden batma ve arkadan batma anlamına geliyor. Diğerleri ise fıstık. Trabzanlara önden ve arkadan batmanın nasıl yapıldığını daha önce paylaşmıştık. İsterseniz direk olarak da batma yapmadan da örebilirsiniz.

El Örgü Battaniye Modelleri 12

El Örgü Battaniye Modelleri 13

El Örgü Battaniye Modelleri 8

El Örgü Battaniye Modelleri 14

Battaniyemizin boyutları aşağıdaki gibidir.

El Örgü Battaniye Modelleri 11

Harika bir model. Şimdi detaylı bir şekilde 2 farklı renk uygulamasının nasıl durduğunu inceleyelim.

El Örgü Battaniye Modelleri

El Örgü Battaniye Modelleri 1

El Örgü Battaniye Modelleri 4

El Örgü Battaniye Modelleri 10

El Örgü Battaniye Modelleri 9

El Örgü Battaniye Modelleri 3

El Örgü Battaniye Modelleri 5

El Örgü Battaniye Modelleri 2

El Örgü Battaniye Modelleri 6

El Örgü Battaniye Modelleri 7

El Örgü Battaniye Modelleri 15

Kaynak : https://ladynweb.ru/pled-rombami-kryuchkom-sxema.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler