Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Bahçesi Battaniye Yapılışı

Harika bir model tarifi daha. İstediğiniz ölçülerde örebileceğiniz evinizin içinde çiçekler açtıracak çiçek bahçesi battaniye yapılışı hazırladık. Çiçekli örgü modelleri bebek battaniyelerinde harika duruyor. Bebek battaniyesi en çok ördüğümüz örgülerden biri. Çocuğumuz, torunumuz olacağını öğrendiğimizde önce şiş örgü modelleri veya tığ işi örgü modelleri ile battaniyeler öreriz önce. En güzel bebek battaniyesi modellerini araştırıp bebe yünleri, pamuklu ipler gibi birçok ip seçeneği ile battaniye modellerini öreriz. Bugün paylaşacağımız çiçek bahçesi battaniye yapılışı hem kolay hem de çok şık bir örnek. Öncelikle bebek battaniyesi için kaliteli ipler seçerek işe başlayabiliriz. Bebek kullanacağı için uzun süre kullanacağı için tenlerine zarar vermeyecek, bakteri, mikrop üretmeyecek ipler seçebiliriz. Örgü bebek battaniyesi iplerini hazırladıktan sonra sizlerle paylaştığımız anlatımlı örgü modellerinden beğendiğiniz modeli seçmek ve örmeye başlamak. Çok güzel battaniye modellerimiz var. Mutlaka incelemelisiniz. Popcorn bebek battaniyesi yapımı çok güzel bir örnek. Büyük motifli bebek battaniyesi modelleri var. Şimdi çiçekli bebek battaniyesi nasıl yapılır ona geçelim.

Çiçek Bahçesi Battaniye Nasıl Örülür?

122 cm x 147, 5 cm ebatlarında çok güzel bir battaniye. Keyifle öreceğiniz modellerden. Çiçekli kısımları ebruli iplerle örüyoruz. Battaniyeyi istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Tek kişilik battaniye – yatak örtüsü olarak çok güzel duracak bir örnek. Yatak kenarından renk renk çiçekler sarkacak ve muhteşem olacak. Çift kişilik olarak da örebilirsiniz. Bebek battaniyesi için genelde 90 x 90 cm ebatları tercih ediliyor. Battaniye kenarında kullandığımız çiçekleri örgü şal modelleri kenarlarında da kullanabilirsiniz.

Battaniye için aşağıdaki şemayı kullanacağız.

Çiçek Bahçesi Battaniye Yapılışı

Şimdi çiçek bahçesi battaniye yapılışı bittiğinde nasıl görünüyor ona bakalım. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa yorum kısmından bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Çiçek Bahçesi Battaniye Yapılışı 2

Çiçek Bahçesi Battaniye Yapılışı 1

Çiçek Bahçesi Battaniye Yapılışı 3

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/caron-garden-flowers-crochet-blanket/CAC0502-030476M.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler