Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Popcorn Battaniye Yapımı

Yapılışı sır gibi saklanan büyük motifli battaniyenin yapılışını videolu olarak hazırladık. Bu güzel modeli aşama aşama videolu olarak çeken Gülcan Hanıma teşekkür ediyoruz. Bebek battaniyesi modellerinde, dantel yatak örtüsü modellerinde çok güzel duran bir örnek. Büyük motifli, popcorn örgü modellerinden oluşuyor. Bebek battaniyesi örmek isterseniz 3 motife x 3 motif olarak örebilirsiniz. Büyük bir motif olduğu için 3 motif yeterli uzunlukta olacaktır. Popcorn battaniye yapımı örnekleri bebek battaniyelerinde, şal modellerinde çok kullanılıyor.  Battaniyelere ve şallara çok yakışıyor. Yıldız popcorn battaniye yapılışını sosyal medya üzerinde çok görmüş olabilirsiniz. Bende zamanında yapılışını çok araştırmış önceki yazılarımızda hem şemasını hemde yabancı örgü modellerinden videolu olarak anlatımını paylaşmıştık. Şimdi de baştan sona tüm yapılışını Türkçe olarak hazırladık. Kolaylıkla videoyu takip ederek örebilirsiniz. El örgü battaniye modeli, yatak örtüsü modeli olarak yapabilirsiniz. Örgü bebek battaniye modellerinde şahane duracak bir örnek. Hadi şimdi popcorn battaniye yapımının detaylarına geçelim.

Popcorn Battaniye Yapılışı Anlatımlı

Pamuklu ipler, merserize ipler ile çok güzel duran bir örnek. Dantel ipleri ile de örebilirsiniz. O zaman ince ipler olduğu için motiflerin boyutları birazda olsa küçülebilir. Motiflerin boyutlarında kullandığımız iplerinde katkısını unutmamak gerekir. Modelde alize diva ve 2 mm tığ kullanılmış. 2.5 mm tığ ile de örebilirsiniz alize divaları. Popcorn battaniye yapımı 1. turdan son tura kadar detaylı bir şekilde anlatılmakta. Herkes rahatlıkla örebilir.

Popcorn Battaniye Yapımı 2

Popcorn Battaniye Yapımı 1

Çok güzel bir motif değil mi. Popcorn battaniye birleştirmesi, ip bilgileri, tur detayları tüm ayrıntıları videoda. Aynı ipleri kullanmak zorunda değilsiniz. Farklı ipler de kullanabilirsiniz. İşte bu güzel popcorn battaniye yapımını detayları. İyi seyirler.

Popcorn Battaniye Yapımı

Popcorn Battaniye Yapımı 4

Popcorn Battaniye Yapımı 3

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler